Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes ultrahang adatoknál...

18 hetes ultrahang adatoknál mi ez a szám?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy ha az FL (combcsont) osztva a Bpd ( fejátmérő) vel kisebb mint 70 százalék akkor down kór gyanú áll fenn. Nálam ez a szám 65 százalék. Most aggódjak? Nem voltam szűrésen első terhességem és 25 éves vagyok. Segítsetek
2017. jan. 16. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ezt most olvasom először...... nem számolgattam semmi ilyet egyik gyereknél se.

A 12. heti és 18.heti uh-t alapos hozzáértő dokival magánklinikán csináltattam,mindent rendbe talált, így ha tudtam volna,hogy mit mivel kezdjek osztogatni akkor se tettem volna mert felesleges.

2017. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van egy oldal ahol az átlag számokat adjakr meg plusz mínusz pár tizedes nagysággal. Ott kiszámolva az az érték 61 százalék. Akkor most legyek okos. Minden adatom normális.
2017. jan. 16. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne agyalogj ezen. Ha a doki látott volna valamit, szól, és újabb vizsgálatokat javasol.

Sokkal lényegesebb merőszám a 12 uh -n a tarkoredo vastagsága. 3mm alatt kell lennie.

18 hentes korban már eljönnek a babák egyéni jellegzetessegei. Nem mindenki ugyanakkora lábbal, fejjel, stb születik.

Én 32 hetes vagyok. A múlt heti uh szerint a combcsont 31 hetesnek felel meg, a fejátmérő és a mellkas korfogat 34 hetesnek. A doki szerint minden oké, egyéni jellegzetesseg.

Biztos nem beteg a baba, mert voltam invaziv genetikai vizsgálaton, és minden negatív.

Nyugi!

2017. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem végig 65-68 % körül mozgott ez az arány, engem is zavart, és rákérdeztem az orvosomnál. Azt mondta, ez az adat önmagában egyáltalán nem utal down kórra, hanem ha egyéb adatok is gyanúsak (orrcsont hiánya, magas tarkóredő), akkor erősítheti a gyanút egy 70 % alatti eredmény. Az én kisbabám se lett downos. Amúgy azt nem írtad, milyen nemű a magzat, de fiúknál elég gyakori a 70 % alatti eredmény (és persze ez nem jelenti, hogy egészséges lány magzatnák ne lehetne 70 alatt).
2017. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!