Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mehetnék mi hamarabb...

Hogy mehetnék mi hamarabb táppénzre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy ez eléggé hirtelen jött, mert olyan március végéig mindenféleképpen dolgoztam volna de egy kolléga nő miatt nem akarok idegeskedni aki a munkába úgy tesz alám ahogy tud illetve kibeszél és az ezáltal okozott belső stressz nyugtalanít, a kibeszélés főleg a terhességemet illeti.


10h+3n kismama


2017. jan. 17. 15:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Ennyitől nem lesz bajod,elhiheted. Amúgy meg beszéld meg a nödokival
2017. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy mihamarabb beszélsz a nőgyógyászoddal erről, ő tud javaslatot tenni táppénzre, a háziorvos meg kiír a javaslat lapján. (Van ahol a nőgyógyász egyből ki tud írni.)


Máshogy nem megy.

2017. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igazából a stressz a nagyobb gond, én azok miatt hajlamos vagyok idegeskedni de egyrészt fizikai munka mert bolti eladóként dolgozom és elég nehéz dolgokat kell cipelni amiket amúgy is nehezebb mert volt egy gerincműtétem.
2017. jan. 17. 16:03
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Azt ugye tudod hogy ha táppénzcsalás, akkor keményen megütheted magad?
2017. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Miért is lenne táppénzcsalás? Mesélj kérlek...
2017. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Azert, mert nem keresokeptelen.
2017. jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Azért, mert az egészségi állapota nem indokolja táppénzt. És ha egy kedves kollégája meglátja, hogy táppénz alatt elutazik valahova, vagy bármi, bejelenthetik és megütheti magát. Nemrégen volt is egy hasonló eset. Ott a kismama a szüleihez utazott el egy hétre.
2017. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
Miért lenne táppénz csalás? Nekem megmondták odabent, hogy terhesen nem dolgozhatok. Eljöttem táppénzre először a háziorvos kiírt derékfájással két hétig amíg el nem intéztük a terhes táppénzt a 12. heti uh után. Utána elmentünk a terhesgondozóba mert a nődoki nem akart kiírni, ott kiírtak. Kell egy igazolás - amit ott adnak - és azt elviszed a munkahelyedre ahol felvesznek táppénzre. Táppénz alatt nem rúghatnak ki, mert törvény védi a kismamákat. Védőnőhöz is kell majd menned mi a 12. heti után kerestük fel a körzetit... az elején vérvétel is lesz, ahol sok vért csapolnak le tőled vércsoportmeghatározás, labor, wassermann (rem jól írtam le) amiért el kell menni, mert a védőnőnek kell. Utána jön a 18. heti majd kaptok egy igazolást, hogy a terhesség a 91. napot meghaladta és igénybe tudjátok venni a magzati adókedvezményt. Kaptok a védőnőtől papírt amit le kell pecsételnetek - hosszú és kerek pecsét megy rá de azt tudni fogják - én a terhesgondozásra vittem el ott a nődoki lepecsételte. A 18. heti után a következő a 24. ahol megmondják, milyen nemű meg akkor van a terheléses cukor teszt ahová ne menj egyedül!!! Idáig tudom mert én még csak itt tartok nyugodtan elmehetsz táppénzre sokkal jobb a babának, ha az anyukája nyugodt. Tehát nődoki aztán, ha ő nem v háziorvos v terhesgondozás ír ki:))( boldog babavárást
2017. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

Ok, te nem dolgozhattál, de a kérdező dolgozhatna, csak nem akar, holott az egészségi állapota nem indokolja. Te minek neveznéd akkor ha valaki valamit indokolatlanul vesz igénybe??

[link]


Tehát akkor jogosult, ha a terhesség miatt NEM TUDJA ellátni a munkáját. Márpedig a kérdezőnél nem erről van szó. Én megértem, de szerintem nem éri meg, nagyot lehet bukni.

2017. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%
Leírta, hogy nem tudja ellátni. Ennyi irigy embert én még életemben nem láttam egy helyen
2017. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!