Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes 5 napos terhesen...

5 hetes 5 napos terhesen felesleges elmenni az először nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Ekkora kaptam időpontot, de most olvastam, hogy csak a 6. héttől van szívhang. Átkérjem magam egy héttel későbbi időpontra vagy egy próbát megér?
2017. jan. 17. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban járnál egy későbbivel.

Én pl vérzés alapján 7. hétben kéne lennem, erre meg az orvos 6 hetet állapított meg.

2017. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Éppen ilyen választ szeretnék kapni mert nekem február 3- ra van időpontom! Félek korán lessz!:)
2017. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nézd, veszteni való nincs, valószínüleg ígyis úgyis még vissza kéne menned kontrollra a 12 hét előtt. Ha nincs is szívhang, de legalább lehet látni, hogy méhen belüli-e, meg ilyenek.
2017. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha am hallgattok (ez a 6. terhessegem), akkor megvarjatok a betoltott 7 hetet, vagy max attol 1-2 nappal kevesebbet.

A 6 het kornyeke teljesen lutri, vagy van szivmukodes, vagy nincs.

Szo szerint napokon mulik ilyenkor, hogy mit lattok az uh-n.

6 het 3-4 napnal mar szokott lenni, de ha pl volt egy pici, akar 2 napos keses az ovunal a 14 naphoz kepest, akkor mar ismet koran van es pont nincs szivmukodes.

A betoltott 7 heten mar akkor is van, ha kis csuszas volt az ovuval.


Tapsztalatbol mondom, hogy konnyebb tiszta lappal egy hetet varni az elso uh elott, mint egy esetleg 2 heret a kovetkezore ugy, hogy lesz-e amr szivmukodes, vagy nem. Akkor mar automatikusan beindulhat az idegeskedes.


Nyilvan ha gond van, verzes, vagy eros fajdalom, akkor pedig ugysem var az ember semmire, hanem egybol megy az orvoshoz. De amig nincs gond, addig erdemes ezt a pici idot kivarni turelemmel.

2017. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én 5+3 hetesen voltam SZTK-ban. 8 mm-es petezsákot látott a doki.

14. Héten mentem először magánba, ott Hallottam először szívhangot. Az sztk-s doki tojt az ilyesmikre.


Szóval attól is függ hova mész. Én azért örütem, hogy megerősítette a terhességet, és azt látta, hogy jó helyre ágyazódott be.

2017. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia ! En pont a betöltött 6. Heten mentem , es volt szívműködés! De... en ereztem hogy par nappal elobb volt ovum , nem közép időben ! Par nap nagyon sokat tesz .Ha ram hallgatsz , vársz legalabb 6+3 ig , hogy valamit látni lehessen ! Nehogy utana csalódott legyel , vagy idegeskedj mert nem látszott a szivhang ,es bizonytalanságban maradsz .En azert mentem koran mert gorcsolt a hasam , es az elozo terhességem egy missed abbal végződött es nagyon aggódtam hogy a hasfajas nem jot jelent .Amugy 7 hetesen volt időpontom .Kivanom neked hogy minden rendben legyen !
2017. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En is 5. hetes terhesen hivtam fel a dokit eloszor, hogy adjon idopontot, meg mondja meg hogy mikor lenne alkalas menni szerinte. Azt mondta sosem lehet eleg koran, legalabb kizarja a megen kivuli terhesseget. 5+3 hrtesen 8 mm-es petezsak volt, madj 2 het mulva mar volt szivhang is. Szerintem menj el nyugodtan, ugyis vissza fog rendelni kesobbre.
2017. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 5 hét 5 naposan voltam dokinál 12 mm petezsákot látott, 2 mm embrióval. Beparáztam mert azt mondta kisebb a terhesség a méretek alapján, pedig tudom hogy a 15. Napon volt peteérésem. Hétfőn kell visszamennem, mert addigra kell szívhangnak lennie. Addig meg aggódom. Nagyon megbántam, hogy ilyen korán mentem... tiszta ideg vagyok☹Írd majd meg hogy mi volt!
2017. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezen ne parazz, ha mar van embrio minden rendben van. Nekem 5+3-al nem volt csak petezsa 8mm, ahogy irtam elotted. Nekem egy szoval nem mondta a doki hogy aggodnom kene. Ra 2 hetre (7+3) is csak 7mm-es embrio volt szivhanggal, majd 9hetesen mar 24 mm. Azota nem voltam, majd csak a 12. hetire megyek 2 het mulva. Jah, biztos vagyok benne hogy felidoben vagy elotte fogant. Nekem is kicsinek tunt eleibte, 7 hetesen foleg, de nem paraztam rajta. O mar eldobtotte hogy jonni akar, bizd ra ;)
2017. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbálok nem agyalni ilyeneken, csak már egyszer volt egy missed ab-om a 10.ik héten... és sajnos rettegek, nehogy megismétlődjön. Megpróbálok pozitivan gondolkozni, de minden kis apróságot túlreagálok😃
2017. jan. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!