Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés. Az éhgyomrim...

Cukorterhelés. Az éhgyomrim jó volt, de a terhelt érték magas,8,9. A védőnő csak körvonalakban mondta el mi a helyzet, orvoshoz csak a jövő héten megyek. Mi a teendő ilyenkor? Mit lehet enni? Hova kell menni? Tapasztalatok? Minden érdekel a témában

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm ha válaszoltok.
2010. máj. 6. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Melyik érték volt a 8,9?A 60 perces, vagy a 120?Mert ha a 60 perces az jó.Ha a 120 perces, az sem annyira gáz, szerintem csak diétát kell tartanod, és majd meg fogják ismételni, egy bizonyos időn belűl.Ne aggódj.Ez sok mindenkivel előfordul, lehet vele bánni....34 heteske
2010. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A védőnő nekem adott tájékoztatót amiben minen le volt írva, érdekes hogy te nem kaptál, biztos mindenhol máshogy csinálják. Lényeg az, hogy diétát kell tartanod, ami azt jelenti hogy szénhidrátban gazdag ételeket mellőznöd kellene, vagy minimumra csökkenteni. Ilyen pl. a fehér kenyér, zsemle, helyette a legjobb a korpás zsemle, ill. a teljes kiörlésű termékek. A fehér cukrot mellőzd, ill. a cukros üdítőket, helyette édesítőszert használhatsz. Sütik, fagyi, csokik kerülendőek. Ne egyél sok banánt, szőlőt, körtét, abban is sok a szénhidrát. Gyümölcsből jó az alma, eper, málna, görögdinnye, narancs, kiwi. Zöldséget sokat ehetsz, abban alig van szénhidrát, húsokat (ha lehet panír nélkül) bátran ehetsz, felvágottakat, sajtot, tojást, túrót is ehetsz szinte amennyit csak akarsz. Tejet kerülni kellene, főleg a reggeli és esti órákban, mert az hirtelen és nagyon emeli a vércukrot. A többi tejtermék mehet, de csak módjával.

Nekem egyébként 4,,2 volt, terhelés után 10,1... De a tiéd is magasnak számít, hisz csak 7,8-ig jó. Engem diabetologushoz küldtek, és most néznem kell naponta étkezés után a vércukromat... De diétával tartható a normál érték, de tényleg oda kell figyelni.

2010. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek: a 60 perces után sem jó a 8,9, mert az meg csak max 7,2-ig jó.
2010. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a 2 órás értékem ennyi. Nem kaptam semmi tájékoztatót, sem beutalót sehova. A cukrot mellőzöm, és akkor ezek szerint a szénhidrátot is. Cukormérőm nincs, de nem is mondták, hogy mérjem. Na majd kíváncsi vagyok a doki mit mond.
2010. máj. 6. 16:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztosan diétáznod kell majd, ez elég rossz eredmény.


Itt tudsz erről olvasgatni:

[link]

2010. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!