Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 0 Rh negatív anyukák! Van/volt...

0 Rh negatív anyukák! Van/volt nálatok gond a vércsoportotok miatt? Hogyan gondoztak titeket ebből a szempontból?

Figyelt kérdés
Most (14. hét) tudtam meg, hogy ez a vércsoportom. Utána olvastam, és megijedtem, hogy mennyi problémát okozhat. Apuka rh pozitív. Mire számítsak? (Első terhesség, ikrek).
2017. febr. 1. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem okozott gondot, annyi hogy mivel a fiam rh+ lett így kaptam egy antiD szurit szülés után. Ha apuka rh+ valószínű, hogy a gyerekek is azok lesznek, így neked is kell majd akkor kapnod ilyen szurit, de akkor is, ha megcsináltatod a magzatvíz vizsgálatot (de, nem vagyok benne biztos, hogy kell akkor is), vetélés esetén is.
2017. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vercsoportokkal a fiunk 0+ lett, kaptam antiD-t. Sem a terhesseg alatt sem utana nem volt gond.
2017. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogyhogy eddig nem tudtad? :O

NEm csak a 0-nál lehet gond, hanem bárkinél aki negatívos. Igazából itt az a fő kérdés, hogy az apuka +vagy-, mert ez határozza a gyereked vércsoportját. Ha negatív, akkor biztos, hogy nem lesz + a gyereked ( ez nem matematika egyenlet :) ) Ha +, akkor előfordulhat, hogy a gyerek is + lesz. Ha igen, akkor a szülést követő pár napon belül, amíg még bent vagy a kórházban, kapsz egy fenékbeszurit.

2017. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Első terhességnél nem lehet gond esetleg a következőknél lehetne ha a baba pozitiv de a születése után mindjárt megnézik a vércsoportját ha negatív akkor nincs teendő ha pozitív kapsz szurit.én is negatív vagyok mindkét fiam az én vércsoportomat örökölte apuka nálunk is pozitiv.ugyhogy ne aggodj nem lessz semmi baj!
2017. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, mind a 3 pozitív mint az apjuk :) Mindig megkaptam a szurit, terhesen meg annyi volt a különbség egy pozitív terheshez képest,hogy egy üvegcsével több vért vettek le az ellenanyagszűrésekre (nekem össz 3 alkalommal csináltak a 9 hónap alatt)
2017. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nalunk 22. Hettol ajanlott havi anti D szures, van amelyik doki kethetente javasolja. Az en dokim szerint eleg 6 hetente.

Ez eddig nem okozott gondot. Ha a baba rh- kapok en is injekciot. Ennyi 😊

2017. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!