Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cytomegalovírus (CMV) fertőzés...

Cytomegalovírus (CMV) fertőzés tulajdonképpen mit jelent? Herpeszvírus? Úgy következtetek. De van ez milyen herpesz vírus? Genitális vagy az, ami az ember száján szokott előfordulni?

Figyelt kérdés

#herpeszvírus #Cytomegalovírus #(CMV) #terhesség alatti vizsgálat
2017. febr. 3. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Utánaolvastam, herpeszvírusok családjába tartozik, de nem genitális és nem is ajakherpesz, hanem a belső szervekre van káros hatással. Első fertőződés esetén magzatkárosító hatású, de a lappangó vírus nem okoz bajt.
2017. febr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ó, de kedves vagy, nagyon köszönöm, hogy utánanéztél, én is kutakodom. :)
2017. febr. 3. 13:18
 3/14 anonim ***** válasza:
Soha nem volt herpeszem,nem tudom milyen. Viszont pár hónapja estem át a citomegalovírus és az adeno vírus keverékén. A citomegalovírus magában a sejtek megnagyobbodását jelenti. Nyirokcsomó megnagyobbodást okozott a testem minden részén. Lép- és májmegnagyobbodást,10 kiló fogyást és folyamatos kimerültség érzést. Júniustól szeptemberig tartott,erre gyógyszert nem adnak.
2017. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Húúú, az komoly dolog, sokan átesnek rajta, ahogy olvasom, és sokaknak nem, állítólag csak 1%-nak okoz tünetet ez a vírus. Én magam azt sem tudom, hogy mikor estem át rajta, a leletemen az szerepel, hogy 3 hónapnál régebben lezajlott fertőzés. A babavárás miatt aggódom. Gondolom te sem sejted, hogy hogy kaphattad el.
2017. febr. 3. 14:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, azért néztem utána, mert érintett vagyok sajnos... Genitális herpesszel fertőződtem első alkalommal az utolsó terhességem alatt. Fontos, hogy ELSŐ alkalommal, tehát korábban nem találkozott a szervezetem a vírussal. A magzatra a fertőzés fatális volt, élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség miatt meg kellett szakítani a terhességet. DE: engem akkor minden orvos megnyugtatott, hogy ez soha többet nem fordulhat elő, mert ha már átestem a fertőzésen, akkor hiába vagyok hordozó, a magzatra már nem lehet káros hatása.

Ha tehát nálad régi fertőzésről van szó, akkor megnyugodhatsz.

2017. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pontosítok: nem a terhesség alatt fertőződtem, hanem pont a fogantatáskor, akkor volt aktív a fertőzés, amikor még nem is tudtam róla, hogy terhes vagyok. A páromnak iszonyatos bűntudata volt. :(
2017. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Honnan tudjàtok hogy ez volt nektek? Nekem folyamatosan aftak vannak a szamban meg herpeszem van kìvül;( előző terhessegemnel is ezzel küszködtem és akkor el is ment a baba a 8 heten.
2017. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7-esnek:

Szűrik a trimeszterenkénti vérvizsgálatokon.(Sajnos néhol az orvoson múlik, kéri-e, és van, hogy fizetni is kell érte.) Az kimutatja, hogy friss vagy régi a fertőzés, vagy éppen még sosem volt. Csak a friss fertőzés jelent problémát.

Szerintem nem ezért ment el a babád. Terhesség alatt gyengébb az immunrendszer, ezért a régi fertőzések fellángolnak, de problémát nem jelentenek a babára nézve, csak neked szar.

A 7-8. hét körül legtöbbször kromoszómarendellesség a baj.

2017. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem még tartott a fertőzés mikor megfogant a babánk. Hematológusnak kértem ki a véleményét,de ő azt mondta,hogy kicsit több vizsgálat mellett nyugodtan megtarthatom a babámat. Azóta 22 hetes vagyok,és a lehető legegészségesebb a baba :-)
2017. febr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló: Nagyon örülök, hogy az orvos jól döntött, lehetséges, hogy más doki nem mérlegelt volna, hanem egyből a terhességmegszakítást ajánlotta volna. Tehát akkor neked még a fogantatáskor is zajlott a korábban megszerzett vírus? Hol a fenében tudja ezt az ember elkapni? Ráadásul te két félét is. Tényleg az ember nincs biztonságban, akár a munkahelyén is elkaphatja, ha nem olyanok a mosdóban a higiénés viszonyok. Nálunk is van egy takarítónő, nagyon aranyos, szeretjük meg minden, de amit az művel takarítás címszóval, az röhej, a vécé takarítás neki annyi, hogy hideg vizes moppal felmossa a vécéhelységet, ennyiben ki is merül. Akkor van tisztaság, amikor beteg vagy szabin van, mert a helyettese rendívül tiszta és precíz.
2017. febr. 4. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!