Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek végig kellett feküdniü...

Akiknek végig kellett feküdniük a terhességet, azok nehezebben szültek?

Figyelt kérdés
A 22. héttől az orvoson táppénzre küldött, mert többször véreztem, illetve a méhszájammal is van egy kis gond. Azt mondta a doki, hogy nem kell egész nap feküdnöm, de minél többet pihenjek és ne emeljek. Csak a férjem tudja, hogy mi a helyzet. A családomnak nem mondtam el, hogy mi van, mert tuti, hogy egyből vetéléssel és koraszüléssel idegesítenének. Ők csak annyit tudnak, hogy elég sokat fekszem és, hogy sok mindenben a férjem segít. Állandóan azzal zaklatnak, hogy mozogni kellene, mert így nem tudom majd megszülni a gyereket. Van ennek valami valóság alapja? Ti hogy voltatok ezzel?
2017. febr. 14. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A szülés nem könnyebb, ha sokat mozogsz a terhesség alatt, az egyetlen gond csak az elhízás lehet.


Ha a terhesség problémás - a te esetedben jobb pihenni, mert lehet belöle tényleg vetélés/koraszülés, ha nyüzsögsz -, akkor igen sok esetben eleve császárt javasolnak, ha meg nem, akkor semmi hátrányod sem lesz ebböl.


Ne foglalkozz másokkal, az orvos elöírásait tartsd be, és majd ö dönti el, hogy a szüléskor mi hogy legyen.

A csaádod meg állítsd le (vagy a férjed helyetted) és csak keveset találkozz velük.

2017. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Most járok a 28. hétben és eddig még csak 3 kg-ot híztam.
2017. febr. 14. 10:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 7. héttől otthon voltam táppénzen, vérzés és egy elvesztett baba miatt, nem kockáztattam. Nagyon sokat feküdtem, alig mozdultam ki otthonról mert nagyon sokat fájt a hasam. Sajnos csak a 35. hétig húztam még így is ki, elfolyt a magzatvíz. Terhességem előtt 47kg voltam és szerintem egész fitt, de így hogy nem mozogtam nagyon tunyának éreztem magam és 60kg-al mentem szülni. Szerintem nem lett volna nehezebb szülni akkor sem ha fitt vagyok akkor, de sajna nem jött le a szülőcsatornába a pici így egy óra nyomás után megcsászároztak. Ezért ne aggódj, csak figyelj oda magadra és a picire, pihenj amennyit kell, ne foglalkozz mással.
2017. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyeztetett terhes voltam, gyakorlatilag pozitív teszt után már táppénzen voltam. Semmi torna, pihenés volt. Nem sokat híztam, szülés könnyen ment. 39 héten elfolyt a magzatvíz,2,5 óra után fájdalom csillapítas nélkül született mega fiam! Engem eltiltott az orvos a mozgásától, mégsem hagytam el magam szüléskor!
2017. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjem segített nagyon sokat nálunk is a házimunkában! Utolsó voltam
2017. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

19.héttől fekszem, ma vagyok 30+5.

Eddig 2 kg-t híztam.

Nálam is lepény problémák, egész nap fekszem, csak wc-re kelek fel és enni.


Kicsit gyengébb vagyok nyilván, mintha aktív lennék, de nálam mindenképp császár lesz, szóval igazából nem játszik bele a vajúdásba, hogy esetleg legyengülök.


Nem tudom, milyen lepény gondod van, de azokat 36-37 hét környékén császározni szokták, ha olyan a gond.

2017. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz.

Kedves Utolsó válaszoló! Szerencsére a lepényemmel már nincs gond, mert a 26. hétre jó helyre került. Nekem a fő problémám az idő előtti méhszányílás, így én szülhetek természetesen, csak vigyáznom kell, hogy ne nyíljak tovább.

2017. febr. 14. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 8. héttől voltam otthon veszélyeztetett terhesként (2 korábbi vetélés és a korom miatt) A 27. héten derült ki, hogy kinyílt a méhszáj. Azonnal kórház, szigorú fekvés. Egyáltalán nem kelhettem fel.

Az én környezetem is aggódott, hogy bírni fogom-e így a szülést. Bírtam. Mire észrevettem, hogy ezek bizony fájások, már csak 20 perc volt a végéig. A párom be sem ért, az orvosom is csak az utolsó pillanatban. A baba a 36. héten érkezett, 2 hónap fekvés után, de szerencsére jól van, es nekem a legnagyobb problémát az elgyengült bokáim okozták szülés után.

A tanácsom: fogadd meg amit a doki mond, és ne kockaztass. Az érzéseidre hallgass, ne a családra.

Hajrá! :-)

2017. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte a pozitív teszttől feküdnöm kellett.Véreztem,hatalmas haematómák voltak a petezsák mellett,aztán fenyegető vetélés,fenyegető koraszülés,28 hetesen nyíló méhszáj...volt ott minden.Erre jött még az előzetes császármetszés ami miatt jobban figyeltek ránk.

41 hétre spontán indult a szülés.Burokrepesztés után 1 órával már a karomban tartottam a 3600grammos babámat.Nem volt nehéz.Inkább gyors.És végig feküdtem a terhességet.

2017. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!