Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan oldjátok meg a gyerekvá...

9Enikő2 kérdése:

Hogyan oldjátok meg a gyerekvállalást, ha olyan betegségetek van, amire rendszeresen gyógyszert kell szedni (most csak nőkre gondoltam)?

Figyelt kérdés
(pszichés gyógyszerekről van szó)

2017. febr. 15. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Konkretizáld!

Egyébként nyilván konzultálsz az orvosoddal, hogy árt vagy sem, mire lehet átállni vagy hogyan lehet leállni.

Barátnőm epilepszia miatt úgy döntött, hogy nem vállal, hiába van rá példa hogy megoldható, de nem akarja még véletlenül se örökíteni. Becsülöm érte.

2017. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Amint felmerul a lehetősége a gyermekvallalasnak, azonnal beszélni kell a kezelőorvossal, hogy van e olyan helyettesítő szer, ami nem káros a magzatra, vagy fel kell e függeszteni teljesen a gyogyszerezest a terhesség alatt.
2017. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Nos, nekem másmilyen gyógyszert kell szednem, de mikor elterveztük, hogy belevágunk a babakészítésbe, elmentem a nőgyógyászhoz, elmondtam mindent, és átálltunk egy olyan gyógyszerre, ami biztonságos. Sokkal kellemetlenebb, mint a tabletta, de az egészséges gyerekért mindent. Azóta pedig rendszeresen járok ellenőrzésre, megfogadok mindent amit mond.
2017. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Nőgyógyásszal kell konzultálni a konkrét gyógyszerekről. Én kétféle gyógyszert szedtem, elvileg egyiket sem ajánlja a betegtájékoztató terhesség esetén, de a dokim megnézte egy adatbázisban, hogy miért nem, és elmondta, hogy semmi akadályát nem látja a szedésnek, csak nem tesztelték a gyógyszert terheseken, ezért van ráírva, amúgy a hatóanyag nem okozhat semmi gondot.
2017. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Meg kell beszélni a pszichiáterrel, a nödokival és lehetőség szerint genetikussal is. Vannak pszichiátriai gyógyszerek, amit terhesen is lehet szedni.
2017. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan:Scippa ill escitalopram a hatóanyag,Rivotril,Tiapridal.Ezeket szedem de ugy hallottam ezeket nem kéne szedni ha vki gyereket szeretne.
2017. febr. 21. 15:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a gyógyszerekkel van baj, hanem amire szeded. Azzal nem kéne gyereket vállalni.
2017. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!