Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egypetéjű vagy kétpetéjű? Már...

Egypetéjű vagy kétpetéjű? Már teljesen összezavarodtam.

Figyelt kérdés

6. héti UH: két petezsák, élő embriók

8. hét: centrális petezsák, benne külön burokban két embrió

12. hét: két élő embrió, külön burokban, placenta a mindkét placenta a mellső falon tapad

17. hét: monochoriális, diamniális, monoplacentális terhesség (egypetéjű, 2 magzatburkú, egy lepényes terhesség)

Lombik volt, 2 beültetett embrióval. Egész eddig, 3 orvos azt mondta, hogy kétpetéjűek, most a 4. azt, hogy egypetéjűek. Ti mit gondoltok ezek alapján? Olvastam, hogy ha mindkét lepény ugyan azon az oldalon tapad, akkor összenőhetnek és később már csak 1-nek tűnik. Lehet, hogy ez miatt elnézhette most?


2017. febr. 16. 13:05
 1/6 nanaszka ***** válasza:
Ha külön burokban vannak, ès kèt lepèny van akkor nem lehetnek egypetèjüek...
2017. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Doki mit mondd erre a kerdesre...?!
2017. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most úgy néz ki, hogy egy placenta van; korábban kettőnek tűnt. Most már ahányszor nézik őket, mindenki mást mond...
2017. febr. 16. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kétpetéjűnek mondanám ebből
2017. febr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ikerterhes vagyok én is. Nekem azt mondta a doki, hogy az első 12-14 hétben kell nagyon tüzetesen megnézni a lepények, burkok helyzetét (kettő van vagy egy stb.) mert nagyobb terhességnél már nem feltétlenül vehető ki jól, mi is a helyzet.

Valamint 12 hetes uh.n keresnek lambda jelet, azaz vmi elválasztó vonalat a két baba között.

Lombikos terhességnél 2 babát ültettek be ? mert akkor nyilván két petéjűek.

Azt tudom még elképzelni, hogy a lepények vhogy összeérnek most már hogy nagyobbak.

Ez a jobb verzió amúgy , amikor két lepény és két burok van, biztosan nem lesz köztük vérellátási probléma vagy nem nyomják el egymás köldökzsinórját, azonkívül simán is van esély megszülni őket (ha olyan a doki)

2018. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár a kérdés már 1,5 éves... Az ikreink kétpetéjűek voltak, de sajnos nem volt alkalmunk megismerni őket, mert a 20. héten elvetéltem méhnyak elégtelenség miatt...

Azóta viszont van egy kislányom a 6. lombikunkból, ami szintén ikerterhességnek indult.

2018. szept. 12. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!