Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok milyenek voltak a...

Nálatok milyenek voltak a szülés előtti utolsó napok, hogy éreztétek magatokat, hogyan kezdődött a vajúdás, stb?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én jelenleg 39+2 hetes kismama vagyok és egyenlőre semmi jele nincs annak hogy a kislányom ki akarna bújni én pedig már nagyon mennék szülni és egyre türelmetleneb vagyok sajnos. Mostmár sokat pihenek, sétálok, mást már nem is nagyon tudnék csinálni. Mindenki mondja hogy engedjem el magam és majd jönni fognak a dolgok maguktól de nagyon nehéz, folyton csak arra tudok gondolni hogyan már a kezemben szeretném tartani a babám.

2017. febr. 21. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

39+4 hetesen indult be a szülésem, ez hétfő volt. Szombati napra nem is emlékszem, nem volt semmi extra. Vasárnap sokat keményedett a hasam. Este a babám 2 órán keresztül meg nem állt, pedig fél órás volt az esti műsor mindig. Nekem nagyon gyanús volt az egész nap. Sokszor felkeltem éjjel és reggel úgy keltem fel, mint akit fejbevertek. Jöttek a "jóslók". Mivel már kb 5 hete folyamatosan voltak rájuk se figyeltem. Elment a nyákdugó. Aztán elmentem zuhanyozni, gyanútlanul, elég nagy meglepetésként ért utána, hogy határozottan sokkal erősebbek lettek. Onnantól barnáztam, bementem a kórházba mert féltem mi van akkor ha ez nem tágulási vérzés de azt mondták az és még hazaengedtek, mert gyenge rendszertelen fajasaim voltak. Hajnalban mentünk csak vissza és 39+5 hetesen bújt ki a baba.

Szóval 39+2 hetesen nem tudtam még mi lesz 2-3 nap múlva, akkor persze nem volt semmi jele.

2017. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Át tudom érezni a helyzeted! :) Már rettenetesen türelmetlen voltam! Egész nap semmit nem éreztem, keményedéseim voltak de hát már hetek óta.. Az nap még 25 percet sétáltam a sulimig, hogy megnézzem az érettségi eredményem.. :) Teljesen jól éreztem magam egész nap, fagyizni voltunk párommal, igaz a hasam már nagyon nagy volt :D

Este elmentem fürdeni(igen fürdeni, hetente egyszer megengedtem magamnak :) )nagyon jól esett, aztán egyszer csak megindultak a fájások.. Este fél10kor, másnap reggel 8.55re meglett a babó :) 41+2 hetesen!

2017. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél marha jól voltam,aztán jöttek a fájások. A másodiknál szintén nagyon jól voltam, tevékenykedtem serényen a kertbe majd vérezni kezdtem és kiderült,hogy már bő 2 ujjnyira nyitva a méhszáj,de mivel közel lakunk a kórházhoz és az osztályra akartak volna befektetni fájás hiányába,így inkább haza jöttem,szépen elrendeztem mindent majd 4 óra múlva 5 perces fájásokkal mentünk vissza. A harmadik gyereknél úgy döntöttünk,hogy a mamánál lerakjuk a gyerekeket, mi meg kettesbe pihenünk, romantikázunk,filmezünk, beszélgetünk stb stb hát addig jutottunk,hogy beraktuk a filmet, elhelyezkedtünk majd kb 10 percet néztünk belőle amikor kis pukkanás majd elkezdett folyni a víz. Hát ennyit arról,hogy 6 év után 3-4 óránál többet kettesbe leszünk és irány a kórház....
2017. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

38+5 hetesen szültem, akkor már 2 hete kórházban voltam. Nagyon szörnyű volt, előtte aktív kismama voltam, ott meg majd' megőrültem a semmittevéstől. Szerettem volna minél hamarabb hazakerülni, kiimádkoztam volna a babát, ha így működne. :) Éjszaka indultak meg a fájások, előtte semmi jele nem volt, hogy itt szülés lesz. Vagyis a nővérem (2 gyerekes anyuka) látta rajtam előtte nap, de nem tudom mire értette, és ő se tudja megmagyarázni, csak egyszerűen látta és pont. :) 14 órát vajúdtam, a legvége brutális volt, mikor összefojtak a fájások. Az utolsó percekben kerültem szülőágyra, gyors burokrepesztés, és 3 nyomásra kint is volt a kicsikém.

Már nagyon a végén jársz, élvezd ki az utolsó kismamás napokat, aztán gyors szülést kívánok!

2017. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én jól voltam végig, 38. héten volt a tervezett császár.

Fura, hogy előtte egyáltalán nem izgultam, még a kórházban sem. Csak mikor már a műtőben voltam, akkor kezdtem el gondolkozni, hogy úristen ez most tényleg komoly, mindjárt láthatjuk a babánkat.:D


A szülés előtti héten még egyszer átnéztem mindent, hogy a listáról megvan-e minden babadolog, vettem még három szatyor babaruhát a párom legnagyobb örömére.

Közben az összes chatcsoportban kérdezgettek a barátok, rokonok, hogy mi a helyzet, mert az volt a legnagyobb félelmem, hogy a császár előtt beindul a szülés... :D

2017. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elég rossz fizikai állapotban voltam már úgy kb. a 7. hónaptól, úgyhogy csak feküdtem szinte, így már iszonyatosan türelmetlenül vártam a nagy napot a végén. Betöltöttem a 38. hetet vasárnap és aznap furcsán keményedett a hasam, akkor szinte biztos voltam benne, hogy a héten meglesz a kislányunk. Mondtam is a férjemnek, családnak, hogy hétvégére ne tervezzenek semmit, tuti szülünk. :D Illetve én a babával is "megbeszéltem", hogy most már találkozzunk, mert nem bírom tovább. :D

Csütörtökön voltam vizsgálaton, utána barnás folyásom volt, és egy ideig 30 perces rendszeres fájások, aztán elmúlt. Másnap, pénteken még mindig tartott a folyás és a derekam úgy görcsölgetett, mintha meg akarna jönni. Felhívtam a szülésznőmet délelőtt, mondta, hogy ezek előjelek és este azért menjünk be majd, szerinte lesz valami. Nos délután elkezdett szivárogni a magzatvíz, majd este fél 6-kor el is folyt. 8-kor már 2 perces fájásokkal mentünk be a kórházba. 1 óra 5 perckor megszületett a kislányunk! :)



Teljesen természetes szerintem ez a türelmetlenkedés és, hogy csak erre tudsz már gondolni. Kitartás!

2017. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Nagyon jól eset olvasni a kis történeteket. Azt tudni kell hogy imádtam a terhességem minden percét és akár mikor újra csinálnám. Igazából félek a túlhordástol, nagyon nem akarnám hogy indítani keljen. Szeretném ha magától jonnének a dolgok. Pocak keményedések vannak egy ideje de azokra már én sem figyelek nagyon mert volt hogy 10 percenként jöttek és utána abba maradtak. Tényleg meg kellene próbálnom lazítani, és hátha.
2017. febr. 21. 12:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia 😊 Én 37 hetes voltam mikor elment egy pici darab nyákdugó. Gyorsan bepakoltam a bőröndöm és jöttek is a jóslók. Lezuhanyoztam és el is múltak. Másnap ugyan ez. Harmadik nap megint fájdalmakkal keltem lezuhanyoztam de nem múlt el egybl 10 percesek lettek. Bementünk a kórházba és 2,5 ujjnyira már ki voltam tágulva. A magzatvizem majd a vajudóban folyt el. Délután 15:52-re megérkezett a kislányom. 9 óra alatt lement. Az azt követő napok fantasztikusak voltak. Tele voltam energiával, szerencsésnek éreztem magam hogy gyorsan ment a szülés hiszen sokakat nagyon megkínzott. A kislányom egész nap velem volt és éjszaka is csak hajnali 1-kor vitték el. A nővérek nagyon kedvesek voltak. Teljes biztonságban éreztem magunkat. Szerencsére már a szülés után tudtam sétálni és nem volt semmi problémám. A babám jól fejldött és varratszedés után mehettünk is haza.
2017. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Én két nappal előtte meg megkértem a párom h menjünk vásárló körútra, hátha segít megindítani mivel nem akart kibújni a picur. Másnap fajt a derekam, de az mar egy ideje csinált ilyet Uh nem foglalkoztam vele. Ami fura volt h ejjel éjféltől 20-30 percenként jött az inger h menjek m nagy dolog lesz, de semmi se lett. Aztán 4 kor mar nem tudtam visszaaludni olyan kemenyedesek voltak. Elmentem zuhanyozni, erre javult a helyzet nem vilt olyan kemény a hasam. Le feküdtem de 5tol mar mertem mert ahogy eldoltem rendszereknek éreztem. Majd nedves lett a feherbemum. Fel 6kor meg egy fürdés de az mar szivárgó magzatviz miatt. 8ra mentünk be mert addigra mar stabil 5 percesek voltak. De délután 4re meg is lett a picur.

Ekkor voltam 39+6 hetes 🙂

Könnyű szulest!

2017. febr. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok anyukák, 40+3nál járunk de még mindig nem akar elő bujni. Doki szerint várunk hétfőig, akkor inditaná, de én még mindig reménykedem, kérlek szorítsatok 
2017. márc. 1. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!