Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet fogyni?...

Terhesség alatt lehet fogyni? Szabad egyáltalán?

Figyelt kérdés

4 hetes terhes vagyok. Sajnos mióta eszemet tudom, minden télen 5-6 kilóval több vagyok, mint nyáron. Mondtam is viccből a páromnak, mikor a gyerekről volt szó, hogy nyáron kellene teherbe esnem, mert akkor sokkal kevesebbről indulnék.

Minden évben tavasszal kezdek el többet mozogni és nagyon odafigyelni az étkezésemre, így 2 hónap alatt mindig leadom a téli zsírt. Most mitévő legyek? Szabad ilyesmit csinálni? Egyáltalán beindulhat a fogyás? Attól félek, hogy még erre ha feljön 10-12 kiló az majdnem 20 lenne, az pedig már szerintem nem tenne jót a babának és engem is eléggé megviselne lelkileg.


2017. febr. 21. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogyokurazni nem. De ha odafigyelsz, max. 10 kg hizassal is meguszod.
2017. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Terhesen diétázni csak orvosi utasításra szabad! Ha feljön 10-12 kiló, az le is megy a szüléskor (ennyi a baba, a méhlepény, a magzatvíz és egyéb, terhességgel járó testi változások többlete).
2017. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En sulyfelesleggel kezdtem ugyan,85kiloval..84el mentem szulni,terhessegi diab. Miatt dietaznom kellett...160-180gr ch dieta..szoval siman benne van a fogyás is a pakliban,de ha odafigyelsz nem szedsz fel sokat..dokival konzultalj
2017. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Direkt ne akarj fogyást terhesen. Lehet egyébként, pl. én rengeteget hányok, de ez nem jó senkinek, örülnék ha inkább hízhatnék. Azt a néhány plusz kilót le tudod majd könnyen adni.
2017. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyes játék, főleg az elején.
2017. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Terhesség elején nem szabad fogyózni, diétát is csak akkor szabnak, ha rossz lesz a cukorterhelés, de az 20. hét után van... Egészségesen ehetsz, de konkrétan diétázni nem szabad. Én túlsúllyal kezdtem, de 8 kg fogyás után lettem terhes. 95-el kezdtem és most a 18. hétre jött rám egy kg...nem hánytam egyszer sem. Baba elveszi ami kell neki. Cukrom jó lett. (IR-em van így 16 hetesen már kellett nézetni)


Egyébként minél nagyobb a túlsúly terhesség elején annál kevesebbet szoktak hízni a kismamák, sőt gyakran kevesebb kilóval hagyják el a kórházat. (nyilván ez csak az erős átlag)


Szóval ne diétázz, főleg ha nincs rajtad +20 kiló felesleg. Egyél egészségesen, kerüld a cukros dolgokat, igyál sok folyadékot. Még az is lehet fogyni fogsz diéta nélkül is :)


Jó egészséget és boldog babavárást!

2017. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én is pont ebben a helyzetben vagyok, voltam. Én úgy fogom fel, h "így jártam és kész".. Majd lemegy az amikor megszületik a baba ha belepusztulok akkor is. :) de sajnos annyit hánytam, h lement 3kiló.


Szerintem ne fogyókúrázz, csak figyelj oda h egészségesen egyél.

2017. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a nyárra diéta segítségével le szoktál fogyni, nem jelenti azt, hogy már most 4 hetesen többlet kg-mal indulna a terhességed. Amennyivel teherbe estél, az a kiindulási súlyod. Ha tehát még hízol 10-12 kg-ot a végéig, akkor sem plusz 20 kg lenne rajtad, hanem csak az a 10-12. De ez csak az én véleményem. Ráadásul én a terhességem 8. hetére híztam 3-4 kg-ot, mivel nekem sem hányingerem, sem ételundorom nem volt, hanem éppen ellenkezőleg, nagyon is megjött az étvágyam. Bármit megettem, szinte rohamokban tört rám az evési kényszer. Ez a 9-10 hét körül megszűnt, és visszaálltam a "normál üzemmódba". Most 15 hetesen egyelőre tartom azt a plusz 4 kg-ot, jó lenne ezt valahogy megtartani még egy ideig. Most jobban tudok uralkodni magamon, mint eleinte. Szerintem ne foszd meg magad semmitől, amit megennél. Majd később, ha megszületett a pici, egy kicsit keményebb mozgással ugyan, de majd leadod. Végül is csak rajtunk múlik.Nem igaz? :-) Én legalábbis ezzel biztatom magam. :-) Jó egészséget!
2017. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!