Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mi a tapasztalata azzal...

Kinek mi a tapasztalata azzal kapcsolatban h terhesség idején mitől hízott jobban? Illetve a gyereknek mi segítet h súlyt szedjen fel?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta h korához képest kicsi a gyerek emiatt nagyon agódok,illetve szedtetek e valamit emiatt? Köszönöm normális válaszokat szeretnék.

2017. febr. 25. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy és mennyinek mérték? Én is ebben a cipőben járok, 33 hetes vagyok, és kicsit el van maradva a babám a növekedésben. Neked mondott valamit a doki ami esetleg segít?
2017. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A baba súlya genetika nagyrészt, a te étkezésed nincs rá hatással kivéve ha alultáplált vagy és nem eszel rendesen, illetve külső tényezők befolyásolhatják még pl dohányzás esetén is kisebb a súly. Ha ti is kis súllyal születettetek vagy legalább egyikőtök, akkor a baba is születhet kicsin. Másrészt olyan pontatlanok a mérések, a kisfiam 4100 grammra becsülték 39+1 hetesen és 39+5 hetesen 3570-el született. A fejét is jó nagynak mérték aggódtam is de nem talált az sem.

2 hetes eltérést tartanak normálisnak.

2017. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Ami segíthet, az a szénhidrát fogyasztása. Peksütemény, tészta, krumpli, nem feltétlenül cukorra, csokira gondolok.

Nekem pont ellenkezőleg történt, a terhességi cukorbetegség miatti diéta következtében nagyon pici lett a babám.

2017. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28 hetes terhes vagyok és nekem is kisebb egy kicsit a babám. Nekem a doki azt mondta, hogy ezt evéssel nem nagyon lehet befolyásolni. Persze ha éhezteted magad, akkor az okozhat gondot. De normális étkezés mellett, akkor jobban tudod növelni a baba méreteit, ha a lehető legtöbbet pihensz. Mert ha a kismama mozog, akkor az energia arra használódik el. De ha pihensz, a tested tud a babára koncentrálni. Legalábbis nekem ezt mondta a doki.
2017. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanácsolta a védőnőm, hogy napi 2,5 szelet kenyeret egyek. Rizset, tésztát, krumplit keveset. Több gyümölcsöt és friss zöldséget egyek. Betartottam és 10 kg-ot híztam csak a terhesség alatt. A kislányom 37 hétre látta meg a napvilágot 2750 grammal és 50 cm-el. Azt mondta a szülész, hogy átlagos a súlya. 48 kg-al kezdtem a terhességet és 58-al fejeztem be. Szerintem sokat jelent a megfelelő táplálkozás. Nekem mindig azt mondta a védőnőm, hogy attól mert sokat hízok még a pici nem fog és csak kockáztatom a cukorbetegséget ami mindkettőnknek árt. Ezért odafigyeltem hogy betartsam az előírtakat. De néha egy kis bűnözés belefér 😊 Egyébként szerintem ha egészséges akkor nincs probléma valószínűbb hogy elszámoltak vagy rosszul mértek mert előfordul. Az én szülési idpontomat 4* módosították.
2017. febr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fehérje van nagyon jó hatással ugyanis az épít. Csirke,hal, tojás, hüvelyesek. Ez utóbbit akkor, ha nem fáj a hasad tőle, nem puffadsz nagyon.
2017. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt a sajt,túró.
2017. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, mivel engem is érintett a téma, utána olvasgattam, és én is olvastam, hogy a fehérjedús táplálkozás segíthet, meg még magnézium szedését szokták javasolni.
2017. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Állítólag a terhesvitamin is "növeli" a babákat. Nem tudom, ez mennyire igaz.
2017. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Siman elmertek
2021. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!