Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha korhazba megyek NST-re de...

Ha korhazba megyek NST-re de pont a fogadott orvosom fog ugyelni akkor is fizetnem kell?

Figyelt kérdés
A vedono kert idopontot nekem,tegnap voltam a maganrendelesen a dokimnak es mondta h akkora is talalkozunk haegyek NST-re, pont o lesz bent.Ha vegzek kersezzem meg h mivel tartozok vagy ilyenkor nem kell??Most ezen idegeskesek h nem akarok kellemetlen helyzetbe kerulni.
2017. febr. 28. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.

A maganszolgaltatasert fizetsz, az allamira ott van a tb-d.

Az nst a korhazban lesz, ott ezert nem kell adnod penzt.. Az egy dolog, hogy epp bent lesz az orvosod.

Nalunk pl a szulesznok csinaltak az nst-t, amikor vege volt, akkor hivtak orvost, aki megnezte az eredmenyeket, beirt a kiskonyve, pecsetelt, ha valami egyebb is volt (kenetvetel, vagy valamilyen panasz), akkor vizsgalt. Ha nem volt epp semmi ilyen, akkor a dokival kb 2 percet talalkoztam.

Nyilvan ha bent lesz a sajat orvosod, akkor mondod, hogy ki a dokid es ot hivjak, hogy ertekelje az eredmenyt, ha nincs bent aznap, akkor mas orvos megcsinalja.

Az en orvosom peldaul direkt ugy hivott be nst-re, hogy o is bent legyen, mindig mondta a szulesznonek, hogy melyik napra adja a kovetkezo idopontot.

A 36.het utan mar nem is hivott soha a maganrendelojebe, mindig a korhazban talalkoztunk, ott vete le a kenetet is, nezett mehszajat, csinalt egyszer uh-t.

Egyszer probaltam meg adni halapenzt (epp az uh utan) es el sem fogadta.

Ha a maganrendelobe jarnal nst-re azert fizetni kellene (de kevesebb maganban is az nst, mint egy komplett vizsgalat).

2017. febr. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Semmilyen korhazban vegzett vizsgalatert nem kell. UH, NST, labor.
2017. febr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Nyugi, ha úgy érzi, hogy tartozol neki pénzel berendel magánvizsgálatra. A kórházi vizsgálatért nem kérhet és várhat el pénzt, azért fizetést kap.
2017. febr. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni. Úgy hív be, hogy bent legyen ő is, hiszen ő fogja kiértékelni az eredményt. Nálam úgy volt, hogy megmondta, melyik napra kérjek időpontot. Elmentem, megcsinálták az nst-t, majd amikor végeztem telefonáltam neki, hogy kész vagyok, jöhet. Lejött, megnézte az eredményt, beszéltünk pár szót és mondta, hogy melyik napra kérjek újabb időpontot(amikor ő is bent van). Esetleg megkérdezheted, hogy mivel tartozol, de mivel amúgy is bent van, szerintem nem kell, hiszen ezért kapja a fizetését.
2017. febr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetned, én régen megkérdeztem ilyen esetekben, hogy mivel tartozom, de kb. csak hülyét csináltam magamból, azóta a klinikn meg se kérdezem. :)
2017. febr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindig az orvosom adott idopontot nst re.es mire vegeztem mindig jott is,es o ertekelte,plusz vizsgalt ha kellett.

Ilyenkor mar nem fizettem,nem is kert.

34-35 hetesen voltam utoljara a rendelesen,akkor fizettem utoljara.pedig az elso kettot boven tulhordtam,es az utolso 2 hetben 2 naponta jartam nst re.

2017. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem is kerdezted meg h tartozol e valamivel?Csak kiertekelte es eljottel?
2017. febr. 28. 10:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, ahogy az előzőek írták. És igen, kiértékelte, válaszolt, ha kérdeztem, megbeszéltük a köv időpontot, elköszöntem és eljöttem.
2017. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!