Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most derült ki, hogy kislányun...

Most derült ki, hogy kislányunk lesz. Lelkiismeret-furdalásom van, mert picit csalódott vagyok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem szép dolog, de hátha páran tudnak pár "biztató" szót írni. :) Szóval a párom, az a típusú ember, akitől mindig is azt hallottam, "na ha majd neki egyszer kisfia lesz". Megtanítja, megmutatja, megveszi, elviszi, stb... Ez nem a lányok ellen szó, csak mindig is úgy képzelte el, egyszer lesz egy kisfia. Izgatottan vártuk az ultrahangot, persze én voltam az, aki mondta, ne élje bele magát, nem biztos, hogy kisfiú. Hát bizony kislány, 100%-ra megmondták... Ő azt mondta nem bánja, így is nagyon örül neki, és ezt is látom rajta. "Másodszorra már úgyis kisfiú lesz!" - hangoztatja. Holott nem is biztos, hogy lesz második... Örülnöm kéne, mégse tudok tiszta szívemből. Kicsit csalódott vagyok azért, hogy mégse kisfiúval "ajándékozom" meg. Mit gondoltok? Biztos az otthonról hozott példa az oka, mert nálunk apuval soha nem volt meg az igazi apa-lánya kapcsolat...
2017. febr. 28. 10:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk nagyapám volt ilyen, hogy szeretett volna fiú unokát is erre 2 lány lett. Én vagyok a második és amíg kórházban voltam be se jött megnézni. Aztán beletörődött.


Ha megszületik Úgyis fog örülni.

A legtöbb férfi szerintem amúgyis jobban örülne a fiú gyereknek, de ha lány lesz annak is örülnek.


Sose tudhatod mit hoz az élet. Lehet lesz még egy gyereketek és az fiú lesz.

2017. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk van mind a kettő. Szerintem semmi különbség nincs köztük, csak lányokra több ruhát kapni.

Ugyanúgy meg kell tanítani úszni, biciklizni, lehet vele menni focizni, pecázni. Nem minden kislány kényes apuci pici hercegnője, csak ha úgy neveli apuci. ;)

2017. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy lany, rajta mult. Ennyi. Semmi jelentosege. Azert szorits, hogy egeszseges legyen.
2017. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ha a fiát szeretné normálisan, akkor a lányával is meg fogja találni a hangot. Sok férfi utólag rájön, hogy egy hízelgő, bújós kislány mennyire meg tudja olvasztani a szívét és igazi kis hercegnőként bánik majd vele (nem elkényeztetésre gondolok).

Viszont aki amúgy is rossz apa lenne, csak a szája nagy, hogy ő majd így meg úgy stb. De aztán a valóságban rájön, hogy egy 5 évest nem lehet kondiba vinni és nem ül csöndben miközben ő horgászik stb., akkor már mégse olyan nagy a szerelem.


Szóval összesítve, ha a párod felkészült az apaságra, tudja mivel jár, akarja a gyereket, akkor csupán a gyerek neme nem befolyásol semmit.

Sokkal inkább a gyerek személyisége hogyan fog passzolni az övével, hogy milyen nevelési módszereket alkalmaztok milyen hatékonysággal és hogy ki mennyire veszi ki a részét ebből az egészből.

2017. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk ugyanez a helyzet, csak férjem lányt akart mindenáron! Hát bizony kisfiúnk lesz de azt mondja igyis örül, az elején láttam a csalódottságot rajta. Èn is inkàbb lányos anyukának képzeltem magam, de ez van ő is hangoztatja hogy na majd a 2. Tuti lány lesz.. 😀😀

Szerintem idővel elmulik a lelkifurdalásod! :)

2017. febr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod!

Az egyik ismerosom mikor kiderult,hogy lánya lesz 1 hétig nem ment haza.

Neki lehetne, Neked nem!

2017. febr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
Mentsd el ezt a kérdést magadnak, és olvasd vissza egy év múlva. De lehet, hogy elég fél év múlva is. El sem fogod tudni képzelni, hogy fiad van! Úgy fogod imádni apával együtt, ahogy van. A vágyott "kisfiú" egy nem létező idegen lesz, ő pedig a nagy Ő, az édes kicsi lányod, a hatalmas harmadik!
2017. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
jesszus és ilyen férfiaknak szülnek a nők :D lol
2017. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

1. Csak akkor tudod biztosan, hogy milyen nemű, ha meglesz.

2. Ha a párod nem fogadja el, az az ő bűne.

2017. febr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem, ahogy megszületik és először a karjába veszi a kicsi lányát, Ő lesz a legboldogabb és legbüszkébb Apuka a világon, ahogyan Te is hasonlóan fogod magad érezni Anyaként. Az idő Nektek fog dolgozni, nyugi.
2017. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!