Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért "versenyeznek" ennyire...

Miért "versenyeznek" ennyire a kismamák h ki hízott kevesebbet a 9 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom,hogy zabáljunk önfeledten és hízzunk 30 kilót,de ez a túlzott rettegés a terhesség alatti hízástól már kóros lett...Persze vannak itt kivételek,akik a terhessègi cukorbetegség miatt köteles diétázni,ez rendben is van.Viszont nagyon sok egészséges kismami fél megenni még egy szelet kalácsot is nehogy felszaladjon fél kg.Félreértés ne essen nem egy túlsúlyos írigy kismama vagyok,bizony én is próbálok egészségesen étkezni de nem vetem meg néha néha az édességet vagy a gyorskaját sem.Ismerösöknek is ha nem az elsö,de a második kérdésük már az,hogy eddig mennyit híztál?! Most komolyan ez a legfontosabb?

Elsö babámmal 12kg-ot híztam,van aki azt is soknak tartotta.Szerintem nem ilyenkor van itt az idelye hogy topp formában legyünk,vagy én gondolom rosszul?

Nem terhesség alatt kell mindent megtenni a jó alakért,hanem elötte és utánna...



2017. febr. 28. 13:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Nem foglalkozom masokkal, te se tedd es nyugodtabb leszel ;)
2017. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%

IdeJe...

És jah,szrd le! Én is leszrom,ki mennyit hízott!

2017. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Én bevallom, hogy bizony mindent megettem amit éppen kívántam vagy jól esett, rengeteg gyümölcsöt épp úgy, mint napi szinten fagyit, meg is lett az eredménye, 15 kiló jött fel 40 hét alatt. Nekem is volt, aki megjegyzést tett, de nem érdekelt. Most fél éves a bébink, és mostanra pont ott vagyok súlyban, mint előtte.
2017. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

2. válaszoló,és tényleg,köszi a javítást.

Eddig nem nagyon ettem rajta magam ki mennyit hízott,az ö dolga,de mostanában még a csapból is ez folyik,és mindenki ezt kérdezi...

2017. febr. 28. 14:07
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem diétáznom kellett, azért, hogy a baba életben maradjon. Nagyon keményen csináltam, tornáztam, figyeltem az étkezésre, betartottam mindent. Meg is született egészségesen. Viszont akik nem közelről ismertek, azok nem tudták hozzá a háttérsztorit és részleteket, csak azt látták, hogy alig hízok, főleg az elején. Néhányan szerencsés alkatnak gondoltak és irigyeltek, mások pedig azt hitték, hogy a gyerek rovására önsanyargatóan élek és félek a hízástól. A végén még így is feljött rám néhány kg, összesen 9 lett, ami teljesen normális.
2017. febr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
A kötelezö diéta,az más téma,mert a babád egészségéért teszel.Edzeni én is edzek még most is,persze nem olyan intenzitással mint baba elött és csak 2 napot hetente,viszont nem terhesség alatt kezdtem el...
2017. febr. 28. 14:14
 7/30 A kérdező kommentje:
Na meg több kismama is már kijelentette,hogy inkább legyen végig hányós,minthogy az "elvártnál" többet hízzon,ez már beteges.
2017. febr. 28. 14:18
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
Épp ezt mondom, hogy a játszótéri ismerősökről nem feltétlenül tudod, ha kötelező neki. Néha biztosan én is úgy tűntem, mint egy kényeskedő testkép zavaros primadonna. Pl étteremben, amikor kínosan ügyeltem, hogy cukor mentes legyen a limonádém, az ismerős meg oltogatott, hogy nem árt annyi kis cukor a melegben. Na vele nem beszéltem meg a részleteket, azt is hitte, hogy hisztizek és figyelmet akarok.
2017. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
Engem nem érdekel ki mennyit hízik. Az se, ki vonja meg magától az édességet, én azért eszek ha megkívánom a csokit vagy egy szelet sütit.. igaz nem mindennap, de néha miért ne lehetne? Nincs baj a cukrommal, első babámmal se volt és most sincs. Gondolom, akinek amúgy is figyelni kell az étkezésére mert mondjuk hízásra hajlamos főleg tart a sok hízástól terhesen IS és büszkeséggel tölti el, ha keveset szed magára odafigyelés árán, engem ez se érdekel, büszkélkedjen csak vele, megteheti.
2017. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%

A babának sem jó, ha anyuka túl sokat hízik terhesség alatt, mert nem érdekli, hány kg.


Áruld már el nekem, hogy lehet kordában tartani a "hízást" (idézőjelbe tettem, mert ugye 10-12 kg a baba, a magzatvíz, meg a több vér), ha valaki nem figyel rá, mit eszik!


Te is próbálsz egészségesen étkezni, de néha megeszed a gyorskaját. Én is. De számomra ez már az jelenti, hogy igenis odafigyelek arra, hogy ne növeljem a súlyomat feleslegesen. Igaz, megtettem ezt terhesség előtt is.


Valóban nem ilyenkor kell top formában lenni, de elhagyni sem szabad magunkat, mert szülés után baromira megszívjuk. Nem mindenkinek megy le a felesleg szoptatás alatt, láttam már olyat, hogy terhesség alatt +20 kg, szoptatás alatt még +15. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a szénhidráttól volt elég teje a kismamának.

2017. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!