Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is van, aki nem kapott az...

Más is van, aki nem kapott az ismerösöktöl több zsák kismama és babaruhát?

Figyelt kérdés

Nem a rokonság ajándékaira gondolok, hanem amikor a rokonok, barátok, ismerösök "zsákban" odaadnak ajándékba a dsok kinött ruhácskát( esetleg kismama ruhát is, nemcsak gyerekruhát).

Körülöttem mindenki kap innen-onnan, nekünk nem adtak a mi ismeröseink Van más is, aki nem kap? :) köszönöm


2017. márc. 2. 00:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Miért kellene kapni? Én se kaptam sehonnan de nem is erre alapozva vállaltam gyereket.
2017. márc. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Én sem kaotam szerencsére. Nem is szerettem volna.
2017. márc. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Körülöttem kapnak, én vagyok a kakuktojás.
2017. márc. 2. 01:42
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Én semmit,de semmit nem kaptam. Nem is kellett volna használt. A családomtól kaptunk újakat. Nagyon örültem,de nem vártam el. Nem azért szültem,hogy mástól kapjak bármit is. Ismerősöktől újat se fogadnék el,nem az ő dolguk ruháztatni a gyerekem. Használtat meg sose adnék egy újszülöttre! Le lehet pontozni nem érdekel!
2017. márc. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Babaruhat es kismama ruhat pont nem kaptunk senkitol,mert akkoriban nem volt rajtunk kivul mas a kornyezetunkben,akinek gyereke lett volna..nagyobb korában kaptunk,de őszintén megmondva" csak a bajom volt vele"a legtöbb olyan volt,ami nem az en izlesvilagom,de jo állapotú volt,igy egy ideig pakolgattam őket,hogy majd azert csak raadom a gyerekre..vegul mikor megelegeltem a pakolgatast,fogtam es levittem a vedononek..
2017. márc. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Persze hogy van. Második unoka, első 7 évvel idősebb és eltérő nemű, egy ruha nem maradt mire a miénk megszületett. Baráti körben mindössze második gyerek, de tőlük se vártuk, mivel tudtuk, hogy kistestvért szeretnének, neki tartogatják.


Nem volt ezzel semmi gond. Örömmel vásárolgattam, és vásárolok most is. És tényleg sokszor csak a baj van a kapottal, ha nagyon kilóg és nem tudod mihez, mivel ráadni.

2017. márc. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%
Babakocsit, kiságyat, autosülést, több szekrénypolcra való márkás ruhákat kaptunk sógoréktól a 3 gyerek után.
2017. márc. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Mi sem kaptunk. A barátnőm 3 hónappal szült előbb, így a barátom neki vitték a ruhákat, játékokat stb.


A családban pedig ő az első baba.


Így egy csomó új cuccot kaptunk 😀 Mire megszületett a lányunk, anyum, anyos stb annyi ruhát vettek hofy szerintem mi nem is vásároltunk csak egy két darabot. De a szekrény tele volt😊

2017. márc. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Sogornomtol par babaruhat kaptunk, de mivel meg akartak gyereket, jobban vigyaztam rajuk,-inkabb nem is hasznaltam többet-mint a sajatjaimra, hogy tisztesseges modon tudjam vissza is adni.

Szoval nekem csak atok volt.

2017. márc. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

Mi sem kaptunk.

A csaladban a masodik gyerek volt az en reszemrol, volt mar egy unokahugom, de nekunk fiunk lett. A ferjem reszerol egyaltalan nem volt baba a csaladban addig, sem testverenek, sem unokatestverenek, stb. A barati tarsasagban is mi vallaltunk gyereket eloszor.

En nem bantam, mert egyreszt nem szeretem ha az indokoltnal tobb ruha halmozodik fel (azota is csak annyi van a gyerekeknek a szekrenyben ami kell es ki is van hasznalva), masreszt jobb szeretem ha az a viszonylag keves ruha jo minosegu es nyilvan van egy izlesem is.

Uj ruhat neha-neha kaptunk ajandekba, nem sokat, de igy is volt kozottuk olyan, amit a szabasa miatt magamtol soha sem vettem volna meg, mert en mar kb kitapasztaltam, hogy milyen testalkatuak a gyerekek es mi all nekik jol. Ettol fuggetlenul rajuk adtam azt is, ami nem tetszik, de nem azhoz nyultam elsosorban.


Epp emiatt en ugy adtam ad a baba/kisgyerek ruhainkat, hogy osszeszedtem x meretet egy kupacba, athivtam azt, akinek szerettem volna adni es mondtam, hogy valogasson, azt vigye, ami tenyleg tetszik es hasznat latja, nincs sertodes, ha valami nem tetszik es lomnak inkabb nem vinne.

2017. márc. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!