Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még csak 6 hetes terhes...

Még csak 6 hetes terhes vagyok, de már előre félek a magzatvíz vizsgálattól.36 éves vagyok, ezért valószínű, hogy sor kerül rá. Ez a vizsgálat kötelező egyébként, vagy csak ajánlott?

Figyelt kérdés
2008. okt. 11. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kötelező, a genetikai orvos fogja javasolni, akkor hogy ha nem lesz jó az eredményed. Nekem a genetikai orvos ajánlotta a kombinált tesztet, 39 éves vagyok. Jók lettek az eredmények és az AFP is, ezért nem javasolta a magzatvíz vizsgálatot.

Boldog babavárást!

21 hetes kismami

2008. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megnyugtató,hogy van más szűrési lehetőség is,mert azért a magzatvízvizsgálatnak vannak szövődményei.Mikor csinálják ezt a kombinált tesztet és mi ez tulajdonképpen?
2008. okt. 11. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Én "csak" 37 leszek, de jövő héten fogom megcsinálatatni. A kombinált teszt csak 83%, az integrált meg 95%. Ha biztosra akarsz menni, csak a magzatvízvizsgálatból tudod meg.

Én is megcsináltattam a kombináltat, a leleteim jók, de méégsem bocsátanék meg magamnak, ha nem csinálatatnám meg és végül vmi gáz lenne.

Pedig sokat gondolkodtam rajta.

2008. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 38 éves vagyok. Nálunk ingyen megcsinálják az integrált tesztet, 12. héten és 16. héten vérmintát vesznek. Ebből adnak egy kockázati értéket. Ha ez jó nálunk (baranya, somogy) inkább lebeszélnek a magzatvízvételről, mivel a mi korunkban 2%körüli a vetélési kockázata.

Igaz ez pontosabb eredményt ad, de tudok olyat is akinek nem tudtak eredményt nézni, mert rosszul vették le, s olyanról is hallottam, hogy azt mondták beteg a baba, de az anya nem vetette el, s megszületett egészséges lett!

Persze egy-két kromoszómarendellenességet ki lehet mutatni vele, de ezeken kívül még több száz baja lehet egy babának, sérülés, oxigénhiány érheti, amit senki nem tud semmivel kivédeni. Tehát hiába van egy kromoszómailag egészséges baba, ez még nem azt jelenti, hogy teljesen egészséges.

Biztosra nem lehet menni, s mindenki maga dönti el, hogy melyik kockázat a nagyobb számára.

De ne ezen izgulj, minden rendben lesz, pozitívan gondolkodj!!!

Boldog babavárást!

2008. okt. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem kötelező, de azért szerintebb jobb, ha a korodra való tekintettel elvégeztetitek.

Egy kicsit kényelmetlen, de komoly fájdalmat nem fogsz érezni.

És tényleg minimális az esély a vetélésre.

2008. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már túl vagyok ezen a vizsgálaton 37 múltam. A genetikus azt mondta 99,8% biztos az eredmény. Azt nem mondanám, hogy nem fáj de ha egy komolyabb helyen csinálják, ahol vigyáznak rád akkor nem kell tartani semmitől. Engem háromszor szúrtak mert nem jött a magzatvíz, szóval nekem kellemetlen élmény maradt. De nagyon körűltekintőek voltak és annak ellenére, hogy nem sikerült csak harmadszor minden rendben van. Pesten nem akarták elvégezni, mert fölöslegesnek tartották, de jó hogy megcsináltattam mert az AFP alapján beteg lett volna a baba. Nagyon jó érzés nyugodtan várni a babát mert a magzatvízből kiderült, hogy semmi baja. Végül is nem Pesten csináltattam, mert a kismamák elmesélték, hogy vakon szúrták őket és utána mehettek haza. Hát így valóban nem biztonságos. Én vidéken csináltattam és 24 órás bentlét volt.A nehézségek ellenér, újra megcsináltatnám, mert ez a biztos.
2008. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!