Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendő PCO esetén?

Mi a teendő PCO esetén?

Figyelt kérdés

Jó ideje próbálkozunk a párommal hogy legyen kisbabánk, de sajnos nem sikerült, így kezdődtek a vizsgálatok.

Eddig ezek derültek ki:

Anti-müller hormon: 1.69

páromnak nagyon jók az eredményei

jó pár miómát találtak, de nincsenek rossz helyen az Uh szerint.

Viszont a hüvelyi UH-n láttuk, hogy a bal petefészkem tele cisztákkal, el nem induló kis petékkel.

Ergo van még peteérésem... viszont teljesen jó a menstruációm, nem marad ki, szinte napra pontosan érkezik és a hossza is normális (5-6 nap)

Ami aggaszt az a PCO. De sztem PCOS-es vagyok, mert hasi elhízásom is van és mintha jobban szőrösödnék ott ahol nőként nem kéne, vagy nem annyira.

A doki PCO-t mondott, de abba se volt biztos, mert a jobb petefészkem nem tudta megnézni rendesen, mivel takarták a belek.

Jelenleg ott állunk, hogy durva diétába kellett kezdenem, voltam dietetikusná, kaptam tanácsokat és napi 180g szénhidrátot vihetek be a szervezetembe ill. 2 hét múlva megcsinálja az átjárhatóságot a doki.

Eléggé kétségbe estem, hogy ennyi minden összejött.

Van egy 15 éves fiam, a doki azt mondta, hogy bármi lehetséges még, mert akinek van 1, ott nincs teljesen kizárva, hogy lehessen még.

Csúnyán hangzik, tudom, de remélem van valaki hasonló cipőben és tud nekem segíteni, mert most eléggé el vagyok kenődve :(

Kérlek írjátok meg, hogy kinek mi a tapasztalata, mi történt vele...stb.

Illetve én azon agyaltam, hogy az nem baj, h tele vagyok cisztákkal? Azt nem kéne onnan eltüntetni? Buta kérdés lehet, de ugye nem volt még ilyenem, és próbálok okosodni ez ügyben.

Válaszokat köszönöm előre is!


2017. márc. 10. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Endokrinológust keress.
2017. márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, endokrinológus.
2017. márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Oda úgy is lehet menni, hogy a doki nem mondta? Ill. mennyibe kerül, mert gondolom magánrendelésre kell mennem.

Azaz ha elmegyek előtte a házidokimhoz, akkor kérhetek beutalót az endokrinológiára és kórházba menni?

2017. márc. 10. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem muszáj magánrendelésre menni. TB-s is van, csak oda kell beutaló és több (2-3) hónapra adnak időpontot. Akkor menj magánba ha ez gond.
2017. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel kb 3 jely van az országban ahol értenek hozzá én ezek egyikét keresném fel magánba.
2017. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom a következő, nyugalom és két naponta együttlét :D

Majdnem olyan PCOm van mint neked (napra pontos, 5-6 napig tart csak nekem kihagyogat a peteérésem)

A kisfiam 2 év után akkor sikerült mikor lemondtam a dologról és esküvő, költözés, új munkahely miatt kisebb gondom is nagyobb volt mint a babatéma,ráadásul egy hónap teljesen kimaradt. (nászútról 3man jöttük haza mint később kiderült)egyébként pont kezdtük volna a hormonkezelést mikor kiderült baba van. Most a hónap elején másfél év után teszteltem pozit. Szintén totál lemondtam a dologról , úgy gondoltam nekem a sors egy gyereket szánt, elutasítottam a gyógyszereket. Az orvos még utánam szólt hogy a két naponta együttlét még hatásos lehet...Első ilyen hónapban összejött. Persze ez mellett "diétázom" igazából nem is szeretem a kenyeret, pék dolgokat, tésztát, inkább zöldség párti vagyok, és 2 naponta futok de ezek mindig is megvoltak mégis kialakult a PCO és a túlsúly szóval....

2017. márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Utolsó hozzászolonak...

En nem igazan figyeltem eddig mit mikor mennyit eszek. Vilag eletemben vekonyka voltam. Az elmult 2 evbe tapasztaltam hogy pocakra es csipore jon fel eleg rendesen. Betudtam a koromnak igy 30 felett... de azert kezdtem mar figyelni a nassolasra edessegre es ilyenekre.

Gratulalok a babahoz. Nagyon sok oromot es egeszseget kivanok. Remelem nekunk is sikerul :)

Egyebkent tudsz nekem valami oLyan receptet ami keves szenhidratos? Edes vagy sos... mindegy. De hiányzik. Tudom.... zoldseg, gyumolcs.. de esetleg valami süthető hazi barmi. Böngészek de egyszerűen nem talalok semmi normalisat. :/

Koszi meg egyszer a valaszokat!

2017. márc. 13. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!