Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adókedvezmény ebben az esetben?

Adókedvezmény ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A hónapban lesz 12 hetes, párom igényelné az adókedvezményt, de ő még nem a férjem.

Azt olvastam, csak visszamenőleg tudja jövő évi adóbevalláskor igényelni, de azt is olvastam, hogy ha tesz apasági nyilatkoztatot, igényelheti máris.

De tesznek apasági nyilatkozatot terhesség alatt? Nem csak szüléskor? Annyira össze vagyok már zavarodva.



2017. márc. 22. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagytok házasok akkor tényleg csak visszamenőleg igényelheti illetve te igényelheted havonta már most,ha van jövedelmed. Apasági nyilatkozatot még a terhesség alatt kell tenni,a kórházban kérni fogják ez alapján tudják anyakönyvezni az apuka nevére a babát. Bementek az anyakönyvvezetőhöz személyi igazolványaitok és a kiskönyv kell hozzá(fontos,hogy benne legyen a szülés várható időpontja),aláírtok kb 100X és meg is van 😀
2017. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy az első írja.Ha nem vagytok házasok csak adóbevalláskor visszamenőleg kérheti.
2017. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha összeházasodtok, két éven keresztül kaptok 10 ezer ft-ot. ingyen is összeadnak
2017. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Baba előtt? Biztosan nem. Nem akarom azt hallgatni, hogy a gyerek miatt vett el. Összecsapott esküvőt meg főleg nem akarok.
2017. márc. 23. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!