Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltunk a parommal itt...

Ma voltunk a parommal itt Angliaban a korhazban, a nyolcadik hetben vagyok. Azt mondtak, hogy itt csak 18-hetesen csinaljak az elso ultrahang vizsgalatot. Csak vert vettek. Ha mehenkivuli a terhesseg allitolag akkr verzik a no?

Figyelt kérdés
2008. okt. 12. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt igazából nem értem. Ha nem csinálnak rögtön UH-t akkor honnan tudják biztosra, hogy terhes vagy? Szerintem ezt ne hagyd ennyibe, mindenképp kérj UH-t, mert ha méhen kívüli terhes vagy az veszélyezteti a te életedet is. De ne izgulj, biztos minden rendbe lesz csak KELL UH. 19 hetes kismama
2008. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


En is itt elek Angliaban, mar a 39. hetet taposom. :)

Eloszor is, amint van egy pozitiv terhessegi teszted, felkeresed a haziorvosod, aki tovabbitja adataid a hozzad legkozelebb eso korhazba. Onnan kapsz majd ertesitot, hogy mikor menj a legelso terhesgondozasra. Ez altalaban akkor van mikor te voltal. Aztan a 12. heten VAN ultrahang, ez biztos. Nekem is volt. Kesobb a 16. het magassagaban van az AFP, aztan a 20. het kornyeken meg egy ultrahang.

Szoval mindenkeppen menj vissza ahol voltal vervetelen es kerdezz ra a 12. heti ultrahangra, mert szerintem valamit felreertettel, tuti hogy van.

Sok sikert!

2008. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is félreértettél valamit. Én is itt élek, mivel szülés előtt vagyok már végigjártam a lépcsőket. Úgy korrekt a folyamatleírás, ahogyan az előttem válaszoló írta: regisztrálnod kell a háziorvoshoz, ott szólsz, hogy terhes vagy, és kapsz, vagy kérned kell időpontot a midwife-hoz. Ő állítja ki a terheskönyvet és bejelent uh-ra. Hivatalosan a 12. héten van, de egy hét csúszás elképzelhető. Levelet is küldenek arról, hogy mikor kell menned és nagy eséllyel fel is hívnak. Védőnőhöz négy hetente kell járni, majd a vége felé már kéthetente és hetente. A következő vizsgálat az uh után a 16. héten van, annyi, hogy itt nem AFP van, hanem egyből az integrált tesztet csinálják (legalábbis nekem így volt) és még ezer kórságot kiszűrtek. 20. héten van ismét uh, majd 28. hét környékén ismét vérképet néznek. Dokihoz végig nem kell menni, kivéve, ha valamilyen gond van. Jobb esetben a szüléskor sem találkozol orvossal, a midwife vezeti le a szülést (nem feltétlenül az, akivel a terhesgondozáson is találkozhattál).
2008. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nikcsi ***** válasza:
100%

A 2. hozzaszolo vagyok. Tokeletesen kiegeszitette mondandomat az utolso hozzaszolo. :) Igaza van az integralt teszttel kapcsolatban, en csak az AFP ragadtam ki belole.

Meg annyi, hogy ha a midwife nem tudja megbizhatoan kitapogatni a baba fekveset, akkor meg a terhesseg vegefele elkuld egy ultrahangra, de egyebkent, normalis terhesseg eseten a 20. heti utan tenyleg nincs tobb.


Az elottem hozzaszolonak is sok sikert es boldogsagot a babahoz! :)

2008. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül vérzik méhen kívüli terhességnél a kismama. Inkább nagyon heves görcsei vannak, akár magas láza is lehet. Ha gyanu van a méhen kívüli terhességre, azonnal dokihoz kell fordulni, mert a kismama is belehalhat.
2008. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!