Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26hetes kismama vagyok.8kg-ot...

Brigcsaacuki kérdése:

26hetes kismama vagyok.8kg-ot híztam, ez nem baj? A védőnő nem mondott semmit. Cukorterhelés eredménye jó lett.

Figyelt kérdés

Ki mennyit hízott ?

70kg-al kezdtem 174cm vagyok. A hasam szépen növekszik kisfiú lesz és a hasam mérete körbe 98cm, kinek mekkora volt ennyi idősen?



2017. márc. 23. 07:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Kislányom lett (első baba). 37.hétre jött.

52 kg voltam mikor teherbeestem, 167 cm.

65 kg-val mentem szülni. Amit a 3 nap alatt majdneme is adtam a kórházban. Cukorterhelésem nekem is jó lett, mindkettő. Nem volt semmilyen teendő, senki nem szólt nekem sem, hogy sok lesz, vagy bármi. Meg sem látszott igazán rajtam.


+10-12 kg-ig azt mondják normális. Ott van már a magzatvíz, a baba súlya, a vértöbblet, a lepény, stb, rajtad igazából alig van "felesleg". De ha téged zavar, akkor figyelj jobban oda mit eszel, viszont ha engem kérdezel ezzel nincs semmi baj. Pláne ha eddig nem szólt semmit a védőnő sem.

2017. márc. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%
Mivel eleve 10kg plusszal kezdted a terhességet egy kicsit sok.
2017. márc. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Íme az adathalmazom:-) :55 kg-val kezdtem (170 cm), 25 hetesen már 10 kg volt rajtam, 75 kg-val szültem. 98 cm haskörfogat nekem csak kb.35. héten volt. Kislányom született 3800 g. Szülés után pont egy héttel már 15 kg lement rólam. Most fél éves a baba, 57 kg vagyok.
2017. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! A nőgyógyászok véleménye szerint, 10-12 kg az optimális hízás a várandósság alatt. Szerintem (védőnő) sok mindentől függ ez! Öröklődés, alkat, hormonok, életmód. Vannak, akik alig híznak, és szinte ugyanolyan vékonyak maradnak szülés után, vannak, akikre pedig tapadnak a kilók. Érdemes picit figyelned arra, hogy mit, mennyit eszel-iszol. Jó babavárást :)
2017. márc. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A túl sok hízás azért gond, mert ez toxémiára, vagy később preeclampsiára hajlamosít, bár igazából nem lehet tudni, hogy melyik következik melyikből: a hízásból a toxémia, vagy a toxémiából a hízás. A lényeg, hogy ez egy veszélyes állapot, rád nézve és a babára nézve is, EZÉRT fontos ügyelni a terhesség alatti súlyra.

A toxémia tünetei: nagy mértékű hízás, vizesedés, magas vérnyomás, fehérje a vizeletben. Az utolsó trimeszterben ezekre fokozottan kell majd ügyelni, ha már most ennyit híztál!

Én toxémiás voltam, kb. a 30. héttől iszonyúan felgyorsult a hízásom, diéta mellett is. Volt olyan hét, amikor 7 kilót híztam, pedig alig ettem valamit! 36. héttől pedig már vérnyomáscsökkentőt kellett szednem és iszonyatosan vizesedtem. 30 kiló plusszal, 200-as vérnyomással mentem szülni. Szóval a hízás nem esztétikai okokból jelent gondot terhesen, hanem nagyon komoly problémákra utalHAT. (Nem törvényszerű, de oda kell rá figyelni nagyon!)

2017. márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonló paraméterekkel rendelkezem mint Te, én 26 hetesen 6 kg-nál jártam, most a 37. héten 11 kg a plusz. A hasam nem túl nagy, most 97 cm. Kislányom lesz, a mérések alapján nem lesz nagy baba. :) Várom már, hogy lássam. Sajnos folyamatosan farosan helyezkedik, úgy néz ki császár lesz kb. 2 hét múlva.
2017. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem +5 kilóra azt mondta, hogy sok. De ahogy olvasgattam a neten, nem igaz, ez a normális hízás alsó határa. A 8 kg kb. átlagosnak mondható. Szerintem jó, hogy téged nem macerál a védődnő...
2017. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én súlygyarapodásom.

Első gyerekemmel 167 cm/57 kg kezdő súlyról 67 kg-ra híztam, 40 hetesen szültem 94 cm haskörfogattal.


Az ikrekkel szintén 57 kilóról kezdtem, 71 kilóra híztam, 36 hetesen szültem 108 cm haskörfogattal (10 nappal később 58 kg voltam).


26 hetesen mindkét terhességnél 5,5 kg volt rajtam.A haskörfogatra nem emlékszem, mennyi volt 26 hetesen.

2017. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Túlsúllyal kezdtem: 163cm/95kg.

16-17. hét között jött rám 2 kiló ami azóta is stagnál. 21 hetes vagyok.

2017. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 18 hetes vagyok, s eddig 5 kg-ot híztam. Ebből az első négy kg-ot kb. 8-10 hetes koromig híztam fel.Akkor soknak gondoltam, de úgy gondolom, hogy az elmúlt két hónapban csak 1 kg hízás volt összesen, s talán ez így nem lesz nagy gond.
2017. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!