Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 5hetesen egy petezsákot...

Ha 5hetesen egy petezsákot látott az orvos (nem volt még embrió, szikhólyag) akkor már tuti nem lesznek ikrek igaz?

Figyelt kérdés
2017. márc. 24. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Egypeteju ikrekrol hallottal mar? ;)
2017. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ikerterhesség elég ritka, de igazából még minden lehet nagyából 0 és 5 közöttt. :)
2017. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam így volt: 5 hetes UH-on egy petezsák. 6 hetes UH-on, is úgy tűnt, már volt szívhangja is, azonban amikor már beakarta fejezni a vizsgálatot a doktornő, és odébb mozdította az UH fejet, akkor észrevett még valamit/ valakit: ott volt a másik gyermekünk, erős szívhanggal. A hasi UH-ok utána már jobban mutatták őket, nem kellett keresgélni.

Sajnos csak a 20. hétig örülhettünk. Addig bírta a méhem az ikerterhességet. Észrevétlenül kinyílt a méhszáj; mire gyanús lett valami, addigra már a hüvelyben volt a magzatburok, ami 3 nappal később megrepedt, és elvesztettük mindkettejüket: egy kisfiút és egy kislányt...

Úgyhogy egy jó tanács: nagyon szép, és különleges dolog/ áldás, ha egyszerre két szív dobog a sajátod alatt; de nagyon veszélyes is. Sokkal többen veszítenek el ikerbabát/ babákat, mint ahányan egészségesen felnevelhetik őket.

Örülj, ha lesz egy egészséges gyermeked! Még mindig jobb, mint kettőt siratni...

2017. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5 hetesen még nagyon-nagyon korai erről nyilatkozni.

Eleve a kétpetéjű ikrek sem feltétlenül azonos időpontban ágyazódnak be, hiszen nem is feltétlenül egyszerre fogannak meg. Pár napos eltérés simán lehet köztük, ami 5 hetes terhességnél még nagyon sokat számít.

Azon kívül pedig ugye lehetnek egypetéjű ikrek is, ők eleve egy petezsákban fejlődnek.

2017. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Félreértettél, pont hogy félek az ikerterhességtől. Sajnos elég ok van a családban (Mindkét nagyapám, egyik nagymamám, nagynénémék, és nekem is volt egy nővérem.) Ráadásul férjemnek is a nagybátyai ikrek és az öccsei.

Kisfiam toxémia miatt korababa,tudom az ikrek kockázatát... azt hiszem ha most bejelentenék hogy a tesó nem egyedül van ott helyben szívinfarktust kapnék...

2017. márc. 24. 11:39
 6/6 anonim ***** válasza:
tesómnak 5,5naposan csak petezsák volt,aztán 7hetesen már ketten voltak,náluknk is iker dömping volt a családban,most vagyok a várandós a másodikkal,én "megúsztam"
2017. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!