Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt muszáj orvosho...

Terhesség alatt muszáj orvoshoz menni, illetve kórházban szülni?

Figyelt kérdés

Neem, nem vagyok terhes, 16 vagyok, és regényt szeretnék írni, és kellene hozzá ez :) Nem tudtam hogy írjam be a Googleba, ezért inkább itt kérdezem meg.


Úgy értem, hogy szükséges-e az ultrahang, orvosi vizsgálatok? Vagy hogy mindenképpen tudnia kell orvosnak, hogy az adott személy terhes? Milyen következményekkel jár, ha az adott személyről egy orvos se tudja, hogy terhes, és nem volt semmilyen vizsgálaton? :)


2017. márc. 26. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ILyen értelemben nem fontos, minden nö lehet orvosi felügyelet nélkül is terhes, meg is szülhet orvos nélkül, de egyrészt a baba egészsége nincs ellenörizve, ezért lehet több olyan probléma, ami orvosi ellenörzés mellett elkerülhetö lenne, másrészt az anyának is lehetnek olyan egészségügyi gondjai, ami elkerülhetö lenne, illetve egy csomó szülési komplikációt is nagyrészt kizár az orvosi kontollálás.

A másik oldala, hoyg sok anyagi jellegü juttatást csak akkor kap az anya, ha részt vett a szükséges vizsgálatokon.

2017. márc. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segítettél! :)
2017. márc. 26. 09:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete tele volt vele a média, hogy sziámi ikrek születtek. Az anya sokáig nem ment el vizsgálatokra, túl későn derült ki, hogy baj van. Szegények nem éltek sokáig. :(

Egyébként nem kötelező orvoshoz menni, de erősen ajánlott. Ha már úgy döntött valaki, hogy megtartja, akkor igyekszik mindent megtenni, hogy ne legyen baj. Az orvost az szokta ennyire kerülni, aki titkolja a terhességet, utána pedig így vagy úgy, de "megszabadul" a babától. :(

2017. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont már megszületik a baba, kötelező orvoshoz vinni, illetve tartani a kapcsolatot a védőnővel, mert ha nem, annak komoly következményei lesznek. Már csak ezért sincs értelme titokban, orvosi felügyelet nélkül végigcsinálni a terhességet. Az anyakönyvezetést még a szülés utáni másnap megcsinálják a kórházban.
2017. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Még 200 évvel ezelött rengeteg terhes nö elvetélt, vagy a szülésnél beteg gyermekek születtek, és a csecsemö és a az anyahlála is nagyon gyakori volt.


A terhesgondozást és az orvosi, védönöi vizsgálatokat erre találták ki. Az anya és a baba-t végig figyelik és ha valami baj van tudnak segíteni.


Egy normál terhességhez semmilyen beavatkozásra nincsen szükség. Ha az anya teljeskörüen étkezett akkor egy normál csecsemöt hoz a világra.


Leggyakoribb problémák a terhességi cukorbetegség, ami a terhesség után el is mulik, de a baba oriási lesz és rengeteg más bajt is okozhat. Mivel az ételeink nagy részében van cukor, így ez a mai kor egyik legnagyobb bbaja.

A másik gyakori dolog, a terhességi toxémia ami nagyon veszélyes lehet mindkét félre.


Ha valakit soha nem lát az orvos is tud egészséges gyermeket szülni, és ez nem is lenne olyan kis számban.

Korházon kívül is meglehet szülni a babát, söt ma már Mo-n is van otthon szülés...


DE ha te vagy a környezeted terhes valaki(ha tényleg nem csak érdeklödés szinten vagy), Akkor mindenképpen menj el orvoshoz, ha még titokban is akkor is. Az orvosok tudnak lelki segítséget is adni, segíteni abban, hogy a fiatalok hova forduljanak stb...


Sajnos a fiatalok által elktitkolt terhességekböl lesz az amikor az anya megüli születés után a gyermekét. EZ abból következik, hogy nem várt terhesség 9 hónapja alatt, annyira retteg, és annyira rossz lelki állapotba kerül, hogy amikor a baba megszületik pánik szerüen cselekedik. EZért fontos, hogy ha valakit vagy te terhes akkor azt minimum egy orvosnak meg kell mutatni. De ebben az esetben még ott vannak a védönök, szociális munkások. Mindenképpen el kell kerülni, hogy az anya egyedül maradjon a bajával.

2017. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
35 éven felüli anyákat sok orvos beijeszti, hogy valószínűleg Down-kóros a gyereke, ezért sokan elvetetik, akik pedig mégis megszülik, gyakran kiderül, hogy nincs is semmi baja a gyereknek, mert az a vizsgálat amit végeznek nem is igazán megbízható. Arról nem tudok, hogyha elvetetik, a halott magzatot vizsgálja-e valaki, nem hiszem, mert nincs ahhoz bátorságuk, hogy azt mondják, egy 38 éves addig soha nem szült nőnek, akik végre terhes lett, hogy :Bocsánat, de az elvetetett gyerek mégis egészséges volt...
2017. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van! Anyukám 39 éves volt amikor születtem, nagyon ajánlgatták neki az elvetetést, mert nagy valószínűséggel fogyatékos lesz a gyerek. Hát itt vagyok, és semmi bajom, írni, olvasni, számolni, beszélni tudok :)
2017. márc. 27. 08:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudok pontosat, de szerintem a kihagyott terhesgondozásnak és az eltitkolt otthonszülésnek is vannak következményei... pl. megvont anyasági támogatás.

de az otthonszülésről is hallottam, hogy egyrészt szabályozva van törvényileg, hogy mikor lehetséges, másrészt nem tb támogatott, hanem saját zsebből kell állni. Az akkor van így ha hivatalosan, szabályosan történik. Ha teljesen eltitkolja valaki, akár még bábát se hív, akkor valami szankció biztos van... De jó kérdést tettél fel, én is kíváncsi lettem, hogy pontosan mi a menet ilyenkor.

2017. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6osnak. Kötelező felboncolni a halott magzatot, csak hogy tájékozottabb legyél. :) Nem bátorság kérdése, hanem jogszabály.
2017. márc. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyilván nem az abortáltra gondoltam, hanem a halva születettre.
2017. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!