Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz első terhesség?

Tényleg igaz első terhesség?

Figyelt kérdés
5 hetes kismama vagyok és elég sokszor görcsölök a menstruáció alkalmával mindig cickafark teát ittam görcsoldásra. Most hogy terhes vagyok ihatom a görcsök enyhítésére, mert azt olvastam hogy vetélést okoz igaz ez

2017. márc. 26. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen ne igyal olyan gyogyteat ami akar kicsit is bezavarhat.

Magezium valo gorcsolesre, Magnerot jo eros, max. 10 perc es volt-nincs gorcs. Magne B6 is jo, de gyengebb.

2017. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Miért szerinted hazudnak az oldalak, és ha én laikusként azt írom, hogy ÈN nem vetéltem el(de mondjuk 1:10hez meg igen), akkor szeretnél 10 emberböl az az egy lenni aki elvetél?


Szedjél magnéziumot, a terhesség alatt a görcsökre magnéziumot lehet szedni, ebböl nagyobb mennyiséget is belehet szedni. Az max hasmenést okoz.

2017. márc. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt nem ihatod!

Ilyenkor orvoshoz kell menni, ha sokat görcsölsz! Gondolom, azt is mondta a doki, hogy mit szedhetsz rá, nem? (Magnéziumot)

A cickafark nem görcsoldó. Serkenti az ösztrogén termelést, a vérzést felerősíti a menstruáció alatt. (Viszont úgy kivéreztet, hogy három nap alatt letudod a havidat.)


Terhesség alatt ezért tilos! Főleg, ha görcsölsz. Ha beindul a vetélés, el is vérezhetsz.


Terhesség elején az enyhe görcsölés normális, de azt ki lehet bírni fájdalomcsillapítás nélkül. Ha ennél erősebb a fájdalom, akkor gond van és irány az ügyelet. Progeszteron pótlására pedig írnak fel gyógyszert. Addig az egyetlen, amit ihatsz, az a palástfű tea (serkenti a progeszterontermelést), magnézium, és sok pihenés!

2017. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Cickafark tea terhesen tilos. Vetélést okozhat valóban. Én ittam, mert nem tudtam, hogy terhes vagyok, szerencsére nem okozott bajt, de okozhatott volna. Szedjél magnéziumot és menj orvoshoz, ő megmondja, hogy mit szedhetsz (nekem pl nospát írt fel, amikor 8 hetesen görcsöltem).
2017. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is görcsöltem az elején, de simán kibírható, magnéziumot sem szedtem. De ugye nem vagyunk egyformák. 10+4 hkm
2017. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szedjél magnéziumot és ha erősen görcsölsz, akkor irány az orvos! Vehetsz magneb6-ot vagy magnerotot, de írathatsz az orvossal pl. Magnesi citricit, ez kapszula amit a gyógyszertárban kevernek, gazdaságos és ha az orvos úgy ítéli, akkor többet is lehet/kell beszedni.
2017. márc. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En is sokat gorcsoltem. Magnerot (3*1 vagy sulyosabb esetben 3*2) es orvos ajanlasaval napi 1 csesze citromfu tea, ha mar gyogynoveny.
2017. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!