Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek időben van még a...

Szerintetek időben van még a 12. heti genetikai vizsgálatom (UH+vérvétel)?

Figyelt kérdés
Április 11-re kaptam időpontot a 12. heti vizsgálatok elvégzésére. Azon a napon a számított terhességem 12+4 hetes lesz (ami úgy tudom, hogy teljesen megfelelő). Viszont az egy héttel ezelőtti UH-n látszott, hogy a biometriai adatok szerint a magzat kora +2 nappal több volt, mint a számított. Ha esetleg a növekedése még plusz pár napot rá fog tenni a számított korára, akkor lehetséges, hogy április 11-én a vizsgálatkor már akár 13+2 napos lesz. Szerintetek a biometriai adatok szerinti kora miatt még belefér a vizsgálat, vagy keressek egy olyan helyet, ahol hamarabb tudnak fogadni? Köszönöm!

2017. márc. 27. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg akkor is idoben lesz.

84 mm-es CRL-ig realis eredmenyt ad a vizsgalat, az pedig kb 14 hetes meretnek felel meg.

2017. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora magzat 1 hét alatt nem nő +2 napot, ne izgulj! :)

Most sem azért nagyobb, mert nagyobbra nőtt, hanem mert valószínű 2 nappal korábban fogant, mint félidő.

Később lehetnek majd eltérések, de a 12. hétig nagyjából azonosan növekednek.

2017. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekunk 13+6nak szamoltak a kombinalt tesztes ultrahangon, CRL: 79.85 mm-rel, 80.00mm felett itt (Angliaban) mar nem csinaljak meg.


Az eredmenyunk meg igy is boven alacsony rizikoju lett, de nem 1:100 000 meg 1:7000, mint amiket itt olvastam neha.


A korom sem javitotta a dolgot (30 eves vagyok) es a tarkoredo is a 14.hetig no, igy azert szerintem kicsit rosszabb eredmeny es aranyszam fog kijonni, mintha kerek 12 hettel mennel.

2017. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, de azt elfelejtettem odairni, hogy ettol fuggetlenul en mennek Aprilis 11-en es nem iratnam at magam maskorra a helyedben.

(3as voltam)

2017. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven belefér. Csak arra figyelj, hogyha szeretnél csináltatni kombinált tesztet, akkor azt is intézd ugyanarra a napra, esetleg másnapra, mert 13+6 napig veszik le a vért.
2017. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Belefér. Nekem menzesz szerint 13+4 hetesen volt, igaz 32 napos ciklussal, de akkor is 13 hét volt már.
2017. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 12 hetes uh-on 13 hetesnek megfelelő adatai voltak a picinek, a 18 hetes uh-on pedig 18 hetesnek megfelelő adatok. Szóval az utolsó menzeszhez érdemes nézni az időpontokat szerintem. Legalábbis a dokik ahhoz mérten végzik a vizsgálatokat.
2017. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!