Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Émelygés-hányással hogy lehet...

Émelygés-hányással hogy lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Még csak az elején vagyok, egyelőre csak émelygek, de a gyenge gyomromat ismerve lesz ennél több is... De azon gondolkozok, hogy mi lesz, ha már hányni is fogok? Ilyen esetben hogy tudtatok munkába járni? Ráadásul tanar vagyok, nem rohanhatok ki óra közepéről, hogy bocs, megyek hányni...
2017. márc. 28. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyömbértea, citromos viz segithet
2017. márc. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Cola, szénsavat kikeverve minél hidegebben, gyakran rágcsálj egy kis kekszet. Egyébként lehet megúszod... nekem anyukám végig hányt velem és az öcsémmel míg terhes volt...


Én csak émelyegtem 13. hétig de nem hánytam egyszer sem. (bár néha úgy éreztem jobb lenne hányni, de mondják, hogy kb 1 percig tart a megkönnyebbülés)


Szóval még nem biztos, hogy hányós leszel :) Ha meg nagyon durva akkor tp.

2017. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Én sehogy sem dolgoztam, még a Wc-re se nagyon tudtam kimászni, hogy oda hányjak. Vödör volt az ágyam mellett. 52 kg-ról indultam, sikerült 48-ig lefogyni mert még a víz is visszajött...Kb az 5-ik hónaptól már ki tudtam menni az utcára de ott is úton-útfélen összehánytam magam. Még az utolsó napon a szülészeten is.

Borzasztó volt.

2017. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A cola nekem is használ rosszullétkor, de mióta terhes vagyok, nem iszok. Nem akarom, hogy baja legyen tőle a picinek.

Sajnos en az a típus vagyok, aki gyerekkorátol kezdve mindig rosszul volt kocsiban, buszon, ráadásul soha semmilyen gyógyszer nem használt ra. Fel életemet végig hánytam emiatt... ezért felek ennyire a hányástol. :(

2017. márc. 28. 11:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Szegény hármas, ebbe belegondolni is szörnyű :(
2017. márc. 28. 11:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is a hármashoz hasonló. 6 hetesen kezdtem hányni. 58 kilóról indultam, 52-te fogytam. Munka eszembe sem jutott, a szoba ajtajáig nem jutottam el, mert miközben öklendeztem, elsötétült minden, én meg derékszögben küzdöttem, hogy ne hányjak a szobába. Vödör volt az ágy mellett és a hányás ellenére folyton ittam- napi 10-20 hányás mellett már semmi nem érdekelt. Kortyoltam vizet vagy kólát h hátha bennem marad, ha meg nem, plusz egy hányás ide vagy oda... most 18 hetes vagyok, 54 kiló. időnként még hányok reggel, de már sokkal jobban vagyok. Próbáltam mindent- gyömbér, kólát, kekszet, ropit, cerucal tablettát, ampullát, daedalon kupot, gyomorvédőt, savlekötőt... csak az idő segít ezen, de az viszont tényleg enyhít előbb-utóbb. Kitartás :)
2017. márc. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy. Legalábbis én nem tudtam,de minden tiszteletem azé,akinek megy. Volt,hogy kórházban infúzióztak mert a víz sem maradt meg bennem... Ezen kívül szinte csak a jéghideg Cola és a ropi maradt benn néha,én is féltem a sok kóla miatt,de a doki és a védőnő is azt mondta inkább ez mint a semmi. Így legalább egy kis só és cukor került a szervezetembe...Egyébként 14 hétig szinte csak feküdtem és hánytam.(táppénzre kellett jönnöm) Aztán visszamentem kb.3 napra,utána bevérzett egy heamatóma így újra táppénz... Már nem engedtek vissza dolgozni...38hkm
2017. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Biztató... azért remelem, hogy en jobban megfogom úszni. Mindenesetre sok kitartást nektek! :)
2017. márc. 28. 13:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Reggel ébredés után rágcsálj pár sós kekszet, még az ágyban, utána indulhat a nap. Nekem ez segített.
2017. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy nem tudsz. Nekem is hónapokig hányingerem volt, de csak kétszer fajult hányásig. Végig dolgoztam, tanárként. Szerintem feküdni és szenvedni rosszabb. Persze nem mondom, hogy kellemes volt, az iskolatejes doboz látványát is utáltam, kávészagot is, stb. Egyébként nálam a menta tea és a fagyi volt bejövős. Ha bírod, szerintem könnyebben eltelik ez az időszak munkával.
2017. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!