Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamák, Kinek volt...

Kedves Kismamák, Kinek volt hasonló TSH értéke 4,650?

Figyelt kérdés

Ma jött meg a labor eredmények, dokinak csak csütörtökön tudom megmutatni, de sajnos én is látom, hogy a TSH 4,650mIU/L ez elég magas,12 hetes vagyok, ugye nem lesz baja a babámnak, félek nehogy rendellenes legyen.

Volt már valaki, aki hasonló helyzetben volt? Ez valóban nagyon magas?? (normál érték: 0,400- 4000



2017. márc. 28. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elég magas, nekem ilyen értékkel korán elmentek az ikrek (valószínű mert ikrek voltak). Amennyiben szedsz gyógyszert rá már az elejétől nem lesz gond, viszont mindneképp emelni kell, akár már magadtól is egy negyeddel legalább. 16. hétig fontos, hogy anyuci pótolja a hormont. Viszont, hogy kicsit megnyugodj, ha eddig nem volt gond akkor már nem hiszem, hogy lesz. De mindenképp doki.
2017. márc. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, kB 2 hete voltam dokinál és akkor minden oké volt, baba mérete is rendben volt, és szépen dobogott a szivecskéje is :)..

Nehany orvosi oldalon olyat is lehet, olvasni, hogy 1-es

2017. márc. 29. 07:49
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, rányomtam az elküldre véletlenül. Szóval néhány orvosi oldalon a 10es érték is lehet még akár jó is, olvastam olyat, hogy valakinek 26 volt terhesen.. Bízom benne, hogy az én értékes nem annyira magas, és hogy minden rendben a babával.
2017. márc. 29. 07:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! nekem 3,1 volt mikor terhes lettem, de már szedtem gyógyszert akkor. 6ról indultunk 2 évvel ezelőtt.3,1 nél emeltük az adagot 50 mg letroxszal. Majd most fogok menni újból vérvételre. Eddig minden rendben szerencsére. Bár azt hozzá kell tennem, hogy nekünk 2 év alatt sikerült a baba....
2017. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szia! Valószínűleg ekkora értékénél én is gyógyít kapok, de a fene sem tud már kiigazodni, minden orvosnak más a kritikus érték, sajnos nem túl egzakt. Kíváncsian várom mit fog nekem a doktor mondani holnap.. Egyébként olvastam, hogy az FLP natúr gél jó ilyen problémára, esetleg, ha van ilyen tapasztalat, osszátok meg:)
2017. márc. 29. 09:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Én biztos nem kísérleteznék semilyen géllel, amiről "olvastam". Tartsd be az orvos utasításait!

Ez elég magas érték, mindenképp kezdeni kell vele valamit, én kérnék időpontot sürgősséggel endokrinológushoz, mert a vetélésen túl egyéb problémák is lehetnek belőle.

2017. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok, az utolsóval egyetértek, ha eddig nem szedtél rá gyógyszert és kezeletlen, akkor tényleg fontos és a pajzsmiriggyel nem szórakozhatunk önmagunk :) Holnap már mész a dokihoz beszéld meg vele, ha kell felír letroxot...filléres gyógyszer kb 200 forint. 16. hétig a babának nincs kifejlődve a pajzsmirigye nem termel saját hormont. Addig a tiedből táplálkozik és, mivel ilyen magas a TSH így a baba éhenhalhat úgymond. Tudom durván hangzik így... de akkor is tudni kell róla.


Babához 2 alatt kell lennie a tsh-nak. Az más kérdés, hogy van akinek gyógyszer mellett is 10es és le se ment neki terhesség alatt, de 3 gyereket is megszült. De neki olyan a szervezete és pont. ez ritka. Erre sajnos figyelni kell.


Na de holnap dokizol. Minden jót és ne próbálgass semmilyen gélt ez most nem a próbálkozások ideje :)

2017. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, persze nem akarok kísérletezni, mindenképpen orvossal konzultálva akarom megoldani és gyógyszert szedni. Első babám és az érdekes, hogy én egyből terhes lettem( nem tudom 2 hónapja milyen lehetett az értékem amikor megfogant) de nagyon örülök, hogy sikerült.. Egyébként nemrégen beszéltem a nőgyógyász dokimmal és mondta, hogy ne aggódjak, mert ez nem sokkal van a max érték felett. azt is mondta, hogy csináljuk még egy labort.. mindenesetre holnap azért elmegyek az endokrinológushoz..
2017. márc. 29. 12:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia. Múlt hétfőn voltam a belgyógyászaton, mert a tsh-ám 9,8 volt. És 11.hétben voltam akkor. A babának semmi baja, tegnap voltam genetikai ultrahangon.

Az orvos megemelte a letroxot és április közepén kell mennem megint belgyógyászatra.

2017. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
szia! örülök, hogy minden rendben a babáddal:)!! Én meg 3 án megyek a genetikaira. Köszönöm az infót:)
2017. márc. 29. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!