Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ehetek kínai ételt?

Ehetek kínai ételt?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem és kívánom a kínai ételeket, de nem tudom, hogy ártalmas-e a babának.

15 hkm


2017. márc. 30. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig kérlek:Miért lenne ártalmas?
2017. márc. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mindent rendesen átfőznek-e benne. Ha nem, akkor lehet egy egészséges felnőttet nem visel meg, de nem tudom, hogyan hat a terhességre.
2017. márc. 30. 18:38
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Ehetsz. Nem lesz tőle se nyomott feje,se húzott szeme.

Nyers húst nem lehet enni csak.

2017. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ehetsz nyugodtan, én is ettem terhesen több alkalommal is.Nem okozott problémát.😉
2017. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van olyan hely (étterem, házhoz szállítás), ami már rendszeresen bevált nektek, akkor bevállalhatod. Ha parázol, akkor meg csinálj magadnak - lehet kapni mindenféle kész szószokat meg hozzávalókat már, akár bio kivitelben is.
2017. márc. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Terhesen 1-2 kivétellel bármit ehet a kismama.

Gondolj bele: Mi az ami rossz lehet? Logikusan.


Hús - Ha nincs megfőzve-sütve akkor szalmonellás lehet stb. (én egész életemben nem találkoztam még olyan hússal)

Tojás - Főve sütve tök jó, de nyersen ritkán szalmonellás lehet.

Sajtok - A gouda, trappista, egyéb - teljesen jók. De a kék sajt, brie stb - penészesek. Egyértelműen olyanok, amivel nem érdemes próbálkozni.


Ergo arra kell figyelni, hogy ami állati eredetű, legyen főve sütve. Vagy ne legyen penésszel érlelve.

Semmilyen kaja ne legyen romlott, sok napos.

2017. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, megnyugodtam! :)
2017. márc. 30. 19:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Mért ne főznék meg rendesen? Az a kínai kaja, amit itthon csinálnak, nem ugyanaz, amit Kínában. Még akkor sem, ha kínai a szakács. Mégpedig azért, mert mi nem ahhoz az ízvilághoz vagyunk szokva, amit ők esznek. Nagyon hasonló, amit adnak, természetesen, meg a nevük is ugyanaz. De van, amibe kevesebb csípőset tesznek, vagy több fűszert, vagy másfajta fűszerrel csinálják, és persze máshogy is sütik, hogy valóban ízletes legyen a számunkra is.

Nem tudom a kínaiak esznek-e nyers vagy félig nyers húst például, de az tuti, hogy a mi számunkra is ismert húsokat, azokat jól megfőzik, mert mi így szeretjük.

2017. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem a kínaival van gond, hanem azzal, hogy mennyire megbízható a hely. Én azóta sehol sem merek kínait enni, mióta sorozatban mutogatták a híradókban a bezárt kínai éttermeket... (Persze ennyi erővel a sima magyar is lehet veszélyes.) De pl. a Wasabiban megbízom, azt simán meg merem enni. De az meg nem kínai. :)
2017. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy megbízható helyen egyél. De amúgy igen. :) Én is kívántam sokszor terhesen (is) a kínai kaját. A 3 megszokott étteremben ettem csak, ahol addig is és semmi gond nem volt.

Igen, elég sok undorító kínai éttermet bezártak de tényleg nem csak azokkal lehet gond. Hanem pl kis magyaros kifőzdével/lacikonyhával, török gyrosossal is. Vagy a rohadó húst feldolgozó "háztáji" kolbász árussal... Általában látszik egy helyen már a vendégtérben vagy a pult mögül is, ha érdemes inkább sarkon fordulni.

2017. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!