Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes kismamik! Eritritet...

Terhes kismamik! Eritritet használok most egy ideje már, mióta megtudtam babánk lesz. Mást tudnátok ajánlani? Addig tablettás és folyékony édesítőt használtam.

Figyelt kérdés
Aztán váltottam az Eritritre. De sem az izével (nekem rossz mellékíze van és kaparja a torkom), sem pedig az édesítő erejével nem vagyok megelégedve. Azon kívül, hogy null kalóriás más érv nem szól mellette. Esetleg Stevia-t szabad használni terhesség alatt? Vagy ki mit ajánlana?

2017. márc. 31. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Xilit, vagyis nyírfacukor.

Nekem terhességgi diabéteszem volt, és a dietetikus ezt ajánlotta az eritriten kívül.

2017. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is xilitet használtam, illetve fruktózt. Alapból én hagyományos édesítőt (szacaharin) is fogyasztok, terhesen is, csak csökkentettem a mennyiségét, amennyire csak lehet.
2017. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyümölcs cukrot használok. Lényegében teázáshoz. De a sima kristály cukrot egy jó ideje elfelejtettem, gyümölcs cukrot pedig cukrosak is használhatnak.
2017. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Negyedannyi, paleos változat, mert az a tiszta. Eritrit és stevia keveréke. Semmilyen utóíze nincs, ch tartalma nincs. A diétás webshopban 2120 Ft fél kiló. Dia-Wellness márka.
2017. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
negyedannyit ajánlom én is. nem igazán van mellékíze, viszont nagyon jó az édesítőereje (stivia és eritrit keveréke, van amiben van szuklaróz is). igaz, nem olcsó...
2017. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Külföldön élek egy bioboltban találtam itt meg az eritritet.12euroért veszem.Nemsokára utazom haza.Mindenképpen kipróbálom a negyed annyi édesítőt.:)
2017. márc. 31. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!