Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 évesen 3. gyereket szülni?...

39 évesen 3. gyereket szülni? Kinek hogy ment? Mi volt nehezebb?

Figyelt kérdés
A kisebbik gyermekem is már 12 éves és most várom a harmadik babát. Szívesen olvasnám a tapasztalatokat olyanoktól, akik hasonló korban szültek gyermeket. Milyen egyéb vizsgálatokra számíthatok?
2017. ápr. 7. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben tudok majd érdemben válaszolni. :-)

Egyelőre hamarabb kellett mennem a terheléses cukros vizsgálatra, mint a "fiataloknak", meg nyilván javasoltak genetikai tanácsadást.

2017. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én az integrált tesztet csináltattam meg , de olyan jó lett az eredményem, hogy genetikára nem is kellett mennem, cukrom rendbe volt, de a 36 héten befektettek magas vérnyomással, ami az egyik pillanatról a másikra ment fel.
2017. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 40 évesen várom az elsőt. Semmi extra, javasolták a Prenatestet, de én is meg akartam csináltatni, megnyugtatott. Negatív lett, nem kellett genetikai tanácsadásra se mennem. A cukorterhelés nekem normál időben volt, a 25. héten.

A Prenán kívül nem volt extra vizsgálat, a kombinált/integrált tesztet kihagytam.

2017. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

43 évesen negyedik.

Én cvs-t csinaltattam, a kombinált tesztet nem. A tb finanszírozta, engem megnyugtatott. Más különbség nem volt a terhesgondozás alatt, a végén volt heti uh a 32 héttől.

Ami más volt: diabeteszem lett, magas vérnyomás, több visszér. A vége császár lett 36+4 héten.

De a baba rendben van, és nagyon boldogok vagyunk. 😀

2017. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 7. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan "csak" 38 voltam, amikor a 3. gyerek született. (8 és 4 évesek a nagyobbak)

Kombinált teszt mindnél volt, ennél a terhességemnél is, jó eredményem lett, bár ha nem lett volna az, akkor jöhetett volna a Prena vagy akár az amnio is. Így vállaltuk, tudtuk, hogy megyünk, ha javasolják. A cukorterhelés is időben volt, semmilyen más vizsgálat nem volt.

A korom és a pajzsmirigyem miatt mindenféleképpen magas rizikófaktorúnak számított a terhességem (az előző kettőnél ilyen nem volt), de a 34. hétig dolgoztam, könnyű terhességem volt.

A szülésem is könnyebb volt, mint az előző kettő, igazi villámszülés, mint a filmekben. Nem vágtak, nem repedtem, így piszok hamar felépültem.

Ami rossz volt viszont szülés után, hogy nem pihentem ki magam rendesen. (mivel jól éreztem magam, nem gondoltam komolyan a 6 hét könnyített életet), így a 7. hétre tönkrement a derekam. (lumbágó). Mivel gyógyszert, kenőcsöt, injekciót nem kaphattam a szoptatás miatt, így ki kellett feküdni. A kicsit is csak segítséggel tudtam ellátni, szörnyű időszak volt.

Jövő héten lesz fél éves a kicsi, már minden rendben, a nagyok is jól viselik a helyzetet, boldogok vagyunk így öten.

2017. ápr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!