Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik terhesseg alatt sok...

Akik terhesseg alatt sok magneziumot szedtek, kesobb nehezebben szultek?

Figyelt kérdés
kb 16 hetes koromtol szedek magneziumot, eloszor magne b6ot, aztan magnerotot. Napi ket szemet, kiveve, ha tobbszor kemenyedek, pl.front miatt, akkor bekapok pluszba, 33 hetes leszek. Kinek hogy volt, nehezitette a vajudast? 36.hetig keszulok szedni.

2017. ápr. 12. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem a magnezium szedese mellett is nyilt a mehszaj, ezert korhazban kellett fekudnom jo par hetet. Azalatt vegig szedtem, napi 6-8 szem magnerot, plusz alkalmankent magneziumos infuziot is kaptam, hogy leallitsak a korai osszehuzodasokat. Vegul 1 honappal korabban indult be a szules, de 20 perc alatt megvolt a baba.

Szoval szerintem ez sok mindenen mulik, egyeni adottsagok, stb, de nem feltetlenul neheziti a vajudast az tuti.

2017. ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Èn a 20-ik héttöl eröteljesen keményedtem, már fájások is voltak rendszeresen 30-ik héten.

marok számra szedtem a magnéziumot...

36-ik héten hagytam abba. 40-ik héten minden fájásom elmúlt. 42-ik héten beküldtek szülés indításra, és ott még a vizsgálatok elött elfolyt a magzatvíz, és intenzíven erösen beindult a szülés 4óra alatt megvolt a bébi.

2017. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

16.hétig Magne B6-ot (3x2) szedtem, onnantól 36.hétig Magnézium citrátot (3x2). Sokat keményedtem, ami elvileg pont a méhszáj nyílását okozza.


37.héten elkezdett szivárogni a magzatvíz, de tágulni nem akartam egyáltalán (1 ujjnyira voltam csak). Fájások sem jöttek, ezért oxyt kaptam, és 10 óra vajúdás után 10 perc alatt kint volt a baba.


Ez inkább szerintem egyénfüggő, és a legkevésbé számít a magnézium ebben az esetben.

2017. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A 37. héttől már tilos volt szednem a magnéziumot, előtte napi 4 zacskó magnézium citrát port szedtem. Nagyon hamar megszültem a kisbabámat a 40. héten.

Szerintem miatt nem kell aggódnod.

2017. ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is magnesi citricit szedtem kb 16 héttől( előtte magne b6, de semmit nem ért) 36 hétig kb. Egy héttel hordtam túl az óriás babámat, és 14 órát vajúdtam. A kitolás max fél óra volt. Oxitocint kaptam, mert nem nagyon akart kinyílni a méhszájam.
2017. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Ugy tunik, megis van osszefugges, de talan megis egyeni. Lehet akkor csak a 35.hetig szedem.
2017. ápr. 12. 11:21
 7/13 anonim ***** válasza:

ÉN úgy tudom hogy a 36. héttől nem kell magnézium. Nekem az előző terhességemnél ezt mondta a doki.

Amúgy 3*2 magne b6, vagy ha ez nem volt éppen akkor 1 tasak magnesolvot ittam.

Előző terhességemnél csak a magne b6-ot szedtem 3*2-t, de gyorsan tágultam nagyon hamar megszültem.

2017. ápr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én lábgörcs és idegeskedés (szüléstől, vizsgalatoktol való pánikfélelem) miatt szedtem magnéziumot. Végig szedtem, ennek ellenére 39+3 naposan 3 óra vajúdással és 10 perces kitolassal megszültem.
2017. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálam biztos, hogy nem volt összefüggés. Napi kb. 800mg magnéziumot szedtem terhesség alatt, mert annyira fájt a hasam + idegesség. 36. hét után már mondjuk nem. És könnyű szülésem volt!
2017. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Azt érdemes figyelembe venni a következtetések levonásánál, hogy sokszor az érintettek nincsenek tisztában azzal, hogy valójában mennyi magnéziumot szednek be, mert a gyártók a legritkább esetben tüntetik fel azt, hogy egyáltalán mennyi elemi magnézium van a készítményben, azt pedig soha, hogy ebből mennyit vehet fel a szervezet. Ezt csak úgy lehet kiszámolni, ha tudjuk, hogy az ilyen meg olyan típusú magnéziumnak (attól függően milyen vegyületből származik) mekkora a biológiai hasznosulása (felszívódása).


Például ha valaki azt gondolja, hogy 800 mg magnéziumot szed, ez a gyártók félretájékoztatási hajlama miatt jelenthet:

1) 800 mg magnéziumvegyületet

2) 800 mg elemi magnéziumot


1. esetben minket csak a magnézium érdekelne, a vegyületben lévő többi elem (pl. oxigén, hidrogén, szén) nem. A különféle vegyületekben eltérő mennyiségű magnézium van. Pl. a magnézium-oxidban 60% magnézium, a magnézium-citrátban 15-16%.

Tehát ez esetben tovább kell számolnunk, hogy kiderüljön a tényleges magnéziumtartalom, majd egy harmadik lépésben kiszámolhatjuk, hogy mennyit tudunk felvenni belőle.


2. esetben előrébb vagyunk, itt már csak annyit kell tudnunk, hogy milyen magnéziumvegyületből származik ez a magnézium. Ha magnézium-oxidból, akkor csak 4%-a tud felszívódni, azaz 32 mg, míg ha magnézium-citrátból, akkor 90% is, azaz 720 mg.


Azért ez elég nagy különbség, hiszen a 32 mg a teljes napi szükséglet tizennegyed része, a 720 pedig több, mint másfélszerese.


Az ilyen háttérismeretek tehát segítenek abban, hogy megtaláljuk a leggazdaságosabb készítményt és ne fizessünk a semmiért (pl. magnézium-oxidos készítmények), vagy hogy megtudjuk, hogy mekkora volt valójában az a magnéziummennyiség, ami segített, mert a tapasztalat szerint jóval kevesebb is segít már, mint a napi előirányzott mennyiség (450 mg). Nyilván viszünk be táplálékkal is magnéziumot.


(1 szem Magnerotból 33 mg magnézium szívódhat fel, MagneB6-ból 48 mg, Magnesii citriciből 70 mg, Magnosolv 1 tasakból 67 mg.)

2017. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!