Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogytam egy-masfel kilot az...

Fogytam egy-masfel kilot az előző héthez képest.18. hetet kezdem lassan es kiakaszt, hogy eddig összesen igy fel kilot híztam. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nem vagyon egy nádszál. 74kg vagyok es 169 cm. Eszem annyit hogy mindezek tükrében a fogyás megdöbbentő. Jó minőségű élelmiszereket, próbálok enni.. Minden nap legálabb kétszer húst, tejtermeket, zöldségeket. Összesen napi 6-7 alkalommal biztos eszem valamit.. Cukrot kerülöm, péksüteményt en eddig sem igazan ettem, de mostanában elcsabulok es eszem napi 1-2 kiflit magában vagy szendvicsnek. Amúgy rozskenyerezünk évek óta. Krumplit havi par alkalommal tésztát heti egyszer eszünk l. Amúgy sok rizst (barna v basmati) meg nyers salátát eszem. Szoktam fozelekeket is enni (siman rántással..)

Húsokat inkább natúr sutom vagy a szárazabbakat részesítem előnyben.

Nem éhezek, sőt néha kétszer ebédelek es mégis fogytam újfent. (az első ket hónapban a hanyas miatt is fogytam)


Most valamit elrontok vagy ez másnak is volt így?

Babóca jol van ultrahangon mindig korának megfelelő a merete, verkepem tökéletes (tsh is). Orvos egy hete látott kb. május elején akarok menni ujra.

Nem mintha zavarna de a babának nem lehet baja?



2017. ápr. 13. 14:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

:) visszaolvasva kicsit érdekes a vege.. nos az nem zavar h nem hizok oriasira de az nagyon zavarna ha a babának lenne baja vagy ha valamit elrontanék.

Megkerdeztem anyukámat, o sem hizott sokat csak a vegen. Lehet ez valami családi ize.. Hja meg vitamint is szedek bar azt lehet abbahagyom mert most mar egyre több a friss dolog.

2017. ápr. 13. 14:32
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Azt irod a babaval minden rendben. Ezt mitatja az uh, ezt mondja az orvos. Mit gondolsz, a netezok majd azt mondjak, oh hat nagy baj lesz, tomjed magad?

Orulj a helyzetnek hogy nem hizol.

2017. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, mindent jól csinálsz, örülj, hogy nem hízol. Én is 168/74-gyel kezdtem a terhességet, a 24. hétig összesen 2 kg jött fel, a 30-ig pedig még 2. Rendesen eszem.

Ilyen súllyal az se lenne baj, ha csak 2-3 kilót híznánk a végéig.

Szerintem csak arról van szó, hogy ami eddig túlsúllyá alakult rajtunk, azt most "megeszi" a baba. Én olvastam, hogy terhesen 300 kalóriával kell többet enni kb., mint előtte. Sajnos én eddig is kb. ennyivel többet ettem, mert éhes voltam, lett is rajtam felesleg. Most nem eszem többet a korábbinál, és egyensúlyba került a kalóriabevitel és kalóriafelhasználás. :)

A baba meg elveszi tőled, ami kell neki, tényleg nem kell aggódnod. :)

2017. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kosz. Vissza tudom olvasni amit irtam. A kérdés hogy mas volt igy? Normális-e? Mas hizik. Azt gondoltam igy felido tajan nekem is igy lesz. Akkor sem zabalnek ha ajanlgatnak mert az nekem nem valami jo. Max ha valamit változtatnának a helyemben (mar ha ez igy rossz elojel a babara nézve) azoknak az ertelmes válaszait varom. A terhesség nem olyan hogy ha egy hete okes volt a labor meg a baba merete akkor kihordom jo egészséggel 100%ra. Akármi akárhol akármikor elromolhat bar nem akarok erre gondolni de az ordog nem alszik. Nekem ez az első varandossagom, évekig vártam ra hogy teherbe essek es sajnos aggodos vagyok igy érdekelne masok tapasztalata.
2017. ápr. 13. 15:02
 5/12 A kérdező kommentje:
3 köszi!
2017. ápr. 13. 15:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Mázlista. :D

Ha a baba rendben akkor ne aggódj. :)

Boldog babavárást, jó egészséget nektek! :)

2017. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2017. ápr. 14. 07:54
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis, az pedig kulon jo, ha egeszsegesen etkezel. Amugy igen, ez genetika is.
2017. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igyekszem de en pl. egyszerűen képtelen vagyok kaloriakat számolgatni. Amugy is ha ehes vagyok eszem. Jo.. Nem összevissza ahogy írtam is, de tényleg nem fogom magam vissza.

Azért a baba elott ezektől (meg ennyitol) en általában inkább híztam volna. Oda kellett figyelnem hogy az a 40-es méret megmaradjon. Most nyilván inkább a 42es a jó a hasam miatt de valószínű az az igazság amit irt is az egyik kedves kommentelő, hogy ha szamolnam a kaloriakat kijönne az a plusz 300 kcal de most azt Babuci eszi meg.

Azert lep meg hogy nem lettem kb. 80 kilo mert előtte ennél valóban kevesebbet ettem de ezek szerint ez igy okes es nem valami titokzatos kór fenyeget vagy nem en vagyok a világ legszerencsésebb terhes nője a hízás tekintetében csak a hizashoz vagy eleve nagyon keves kilosan kellene teherbe esni vagy ennel sokkal többet kellene kajálnom.

Teljesen meg voltam győződve róla hogy majd meghizok mert egész életemben szivattam magam a diétával vagy a sporttal, hogy ne legyek akkora mint egy tank erre most na..

2017. ápr. 14. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Figyelj, amig minden eredmenyed jo, addig orulj neki! En normal testsullyal estem teherbe es hizom rendesen, pedig normalisan eszem es sportolok is. Nem latom, hogy barmi mas hizna, mint a hasam elore es a merleg megis megugrott. Meg benne vagyok a normal testsulyhoz javasolt heti hizaskeretben, de inkabb a tetejet verem mar az eleje ota. De biztos megvan az oka, ha a babanak erre van szuksege, en meg majd leadom szules utan.
2017. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!