Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz lett a kombinált tesztem...

Rossz lett a kombinált tesztem eredménye (down-szűrés) Van itt olyan kismama, anyuka aki hasonló helyzetben van, volt? Hogyan alakult tovább? Lehet még bízni? Kétségbe vagyok esve, előfordulhat még hogy egészséges a picim?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 20:37
 1/10 anonim válasza:
100%
Sya elmondom a történetem h megnyugodj,terhességem ugy kezdödött h az elsö pár hétben barányhimlös lettem ugy ilyenkor elveszik a babát...de nálam csináltak viszgálatokat kiderült nem fertözödött meg.De ez 1 hónap aggodás volt...aztán nekem sem lett jó a down szürés eredménye,na akkor nagyon kikészültem férjem is azt mondta h neki nem kell beteg gyerek stb.De mondta az orvos h ez még nem biztos innen az van már csak h genetikai ultrahangra kell menni és ott megtudják nézni valóban igy van -e.Persze erre is heteket vártam az nem kivánom senkinek milyen gondolataim voltak.Kiderült ott is minden rendben ,aztán ezek után jöt a 36 héten h vesetágulata van....ááá persze nyutattak kinövi stb.Igy ment a 9 hónap én ugy féltem amikor szültem mert sokszor álmodtam róla h megszülök megmutatják és látni fogom h dawn kóros.:(Na de itt jön amit igazából irni akartam megszültem és mak egészséges kisfiam lett még a vesetágulata is elmúlt 1 hónapos korára.Tehát kitartás.
2010. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,akkor még talán...:)Akkor neked félelem volt végig a várandósságod,örülök hogy ilyen jól alakult nálatok minden.Remélem hamarosan én is megnyugodhatok,addíg meg..csak bízni tudok
2010. máj. 13. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem a 16 hetes Tsh-s vévizsgálatom lett rossz,mikor második kisfiamat vártam.Ami szerint a kicsinek nyitot a hátgerince.Elküldtek párszor ultrahagra,és ujjból csináltak genetikai vér vizsgálatot,de a vérben mindig rossz volt az eredményerm.Már POécsre is elküdtek a 3 vér vizsgálat után.És ott is az ultrahang szerint egészséges volt a kisbabám.Aztán felajánlották a magzatvíz vételt is de azt nmem kértem.Mert biztam az ultrahangok eredményében,És igazuk volt az ultrahangosoknak szép és egészséges kisfiam lett!
2010. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olyan jó olvasni hogy még nincs minden "veszve".Talán nálunk is minden rendben lesz.Holnap megyek orvosomhoz.Kislányom már nagyon várná a kistesót és mi is:)Szorítsatok értünk és köszönöm a válaszokat,reményt adtatok!
2010. máj. 13. 21:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ne aggodj! az en eredmenyem is rosz lett kikeszultem, teljesen padlora estem, aztan jottek az ujabb vizsgalatok genetikus, UH-ok, minden rendben volt ,ENGEM is akartak kuldeni magzatvizvetelre nem mentem el, aztan szilveszter estejen gyonyoru egezseges fiam szuletett csaszarral:)aki mostanra visongat, es rengeteg boldogsagot ad ne aggodj nalad is minden rendben van!
2010. máj. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem "csak" az AFP lett vészesen alacsony, engem is genetikára küldtek. Ott megállapították, hogy egészséges a baba. Azóta 35 hetes vagyok, 4 hét múlva lesz programozott császárom.

Ma mész orvoshoz, biztosan genetikára küld Téged is. Előre nem szabad annyira aggódni (bár tudom, min mész át, mert én is rettenetesen féltem, nálunk ráadásul első baba), de próbálj pozitívan gondolkodni.

A kombinált teszt is csak egy teszt, egy arányszám, hogy x kismama gyermekéből mennyi lenne beteg. Neked egyébként mennyi lett a teszted eredménye? Mert ha pl 1:100-hoz, azt is pozitívnak írják, de 100 ugyanolyan eredményből csak 1 a beteg baba. Tehát nem szabad feladni. Reméljük hamar kapsz időpontot a genetikára és minden rendben lesz!

2010. máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm,aki írt és reményt adott.Az a legjobb,hogy csak olyan történeteket kaptam,ahol végül minden a legnagyobb rendben volt,örülök,hogy senkinek nem kellett átélni azt,amitől mindannyian féltünk,talán nálam sem lesz másképp:)Pontosan nem tudom eredményem,csak tegnap hívtam orvosom és azt mondta megnéz,mert egy kicsit alacsonyabb a kelleténél,talán..
2010. máj. 14. 08:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is + lett a dowwn teszt de csak a masodik,genetikai tanacsadoba kellett mennem ahol magzatvizvizsgalatot javasoltak,de en nem vallaltam mert mar elotte volt ket vetelesem.

A babam egeszsegesen szuletett,mar 2 eves elmult.

2010. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem az integrált teszt eredményem lett nagyon gázos-1:120 a down kórra-,én megcsináltattam az amniocentézist.A baba makk egészséges,tegnap volt 2 éves.
2010. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
08.00 vagyok, mit mondott az orvosod? Csinált UH-t vagy elküldött genetikára?
2010. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!