Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor érezte először a...

Ki mikor érezte először a babája mozgását? Meg tudtátok különböztetni a bél mozgástól, mert az elején még ugye nem biztos benne az ember hogy azt érzi. Várom a tapasztalatokat.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 23. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
A fiamat 16 hetesen, a lányomat passz. Ciki vagy nem, a pozitív teszt óta voltak bélmozgásaim, és nem, nem tudtam biztosan megkülönböztetni a magzatmozgástól. (Kivéve ha pukizni kellett illetve ha helyileg teljesen máshol volt pl köldök körül nyilván nem mozog a baba 15 hetesen) Szintén 16 hetes voltam, amikor biztosan tudtam, az hason fekvés miatt volt. Ugyanis nekem eleinte hasonfekve a magzatmozgás inkább olyan volt, mintha belülről csikiznék a hasam. Azt tudtam, hogy a baba. De már 1-2 héttel korábban is voltak esetek, amikor bizonytalan voltam ülő vagy hanyattfekvő helyzetben, hogy belek vagy baba..
2017. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Biztosan csodálatos érzés,én sem vagyok benne biztos hogy a babát érzem,de mindha néha illetve reggel háton fekve mindha őt érezném,de még nem olyan intenziven természetesen. 18hkm.
2017. ápr. 23. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

A fiammal kb 1-2 hétig voltam bizonytalan majd mivel egyre határozottabban éreztem, úgy lettem benne biztos, hogy a baba. És utólag könnyebb írni, hogy mióta érzem.

Erre második babával még többet bizonytalankodtam. :D

1-es

2017. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Mellső falon taladt meg a lepény, ezért később kezdtem érezni, a 20.hét környékén már biztos voltam benne, hogy a kislányom mocorog. Bélmozgásaim nem igen voltak, így egyszerűbb dolgom volt. Vagy ha volt is, azt könnyű megkülönböztetni attól.

Ami gyanús volt, hogy teljesen lent éreztem, és ahogy itt interneten is minden kismama írta, hogy olyan mintha apró lufik pukkannának, és én is pontosan ezt éreztem.

2017. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is néha néha olyat érzek mintha "pukkanna" és egészen lent érzem,szinte biztos vagyok benne hogy a baba,de aztán valahogy mégis el bizonytalanodom.
2017. ápr. 23. 21:36
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
12. héten, első baba. Egyértelmű volt. Látszott is a hasamon, hogy egyszer még a jobb oldalon volt, aztán a balon.
2017. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

12. héten még a csont mögött van a méh, így semmi nem látszódhat a hason, akármennyire is vékony valaki.


Én a 14. héten, egy kátyús úton autózás közben éreztem. Finom, simító érzés volt. Hasonló, mint amikor egy madártollal megsimítják az ember bőrét. A bélmozgás inkább buborékos, matató.

Erősebb, egyértelmű mozgást, "bökést" a 18-19. hét környékén éreztem először.

2017. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

13 hetesen biztos voltam benne, hogy a baba az... volt már pár gyomorrontásom meg hasonló, és szerintem egyáltalán nem egyforma a bélmozgással. Igaz ekkor még egy csak egy egy pillanatnyi fura buborékolás volt mint mikor üdítőbe szívószállal belefújnak.


Jobban 17 hetesen kezdtem el kicsit, ekkor már minden nap éreztem akár többször is, de nem volt erősebb. Rúgásokat, nagyobb mocorgást 24. héttől, 25. héttől már intenzíven érzem a picit :) Néha már már kellemetlen amit csinál XD De azért imádni való :)


26 hkm

2017. ápr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Körülbelül 15-16. hét körül éreztem először. Olyan volt, mintha egyik "sarokból" átbuborékozott volna a másikba. Mintha idézőjelben átfutott volna és közben a hasamhoz ért volna. Biztos voltam benne hogy nem bél dolgok, mert helyileg máshogy éreztem.
2017. ápr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mellső fali lepény, első terhesség, most kezdem érezgetni néhány napja. Azt hiszem a baba az, de még könnyen rá lehetne fogni, hogy beképzelem (19+4)
2017. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!