Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes 2 napos terhes vagyok....

6 hetes 2 napos terhes vagyok. Petezsák 16,6 mm benne szabályos szikhólyag és embrió árnyék.5,3 mm Szívmüködés még nincs. Az orvos azt mondta picike? 6 hetesen már kell lenni szívhangnak?

Figyelt kérdés
Most azt mondta pihenjek ne csináljak semmi nehogy gond legyen a babával. De én agodom :(

2017. máj. 3. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A szivhang 6-7. heten szokott beindulni. Lehet Neked a hetedik vege fele fog, ilyen fiatal terhessegnel egyetlen nap is rengeteget szamit.
2017. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon bunkó volt az orvos és azt mondta nem biztos egy hét múlva találkozunk. Nem megyek hozzá többet mert bánt hogy ìgy viselkedett. Sìrba jöttem ki mert azt mondta nem jók az értékek. Még hogy nincs szìvhang. Köszönöm a válaszodat.
2017. máj. 3. 15:14
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem attól fog megindulni a szívműködés, hogy pihensz és nem csinálsz semmit... ezen nem múlik semmi, éld szépen óvatosan az életed, persze betont keverni nyilván nem kell terhesen, de nem kell átesni a ló túlsó oldalára sem.


Pont rosszkor mentél orvoshoz, mert ilyenkor van már akinél kimutatható a szívműködés, másoknál még nem, a 6-7 hét közötti időszak pont az, amikor vagy lesz, vagy nem. Szerintem semmi okod az aggodalomra, a dokid fura kicsit.

2017. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De ő mondta veszélyeztetett terhes vagyok és pihenjek. Rá van írva a zárójelentésre.
2017. máj. 3. 15:19
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sztk-s orvosok sokszor ilyenek, szomoru, de nekik csak futoszalagon meno dolgok vagyunk.

Amugy az elejen meg valoban vizvalaszto, hogy kifejlodik-e az embrio rendesen a szivvel egyutt, ne aggodj, a beagyazodas 7-10 nap, szoval nem mindegy neked mennyi volt. Az sem mindegy a peteeres pont kozepidoben volt-e vagy 1-2 nappal kesobb/korabban. Szoval sokmindentol fugg. Lehet ha egyetlen nappal kesobb mesz van szivhang, es az is lehet, hogy egy het mulva lesz csak. Nekem 6+2 napon volt, baratnomnek 7 hetesen sem. Egy het mulva meg mar igen. Ez ilyen :)

2017. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bízom a legjobbakban hogy minden rendben lesz velünk. Gratulálok nektek.:-)
2017. máj. 3. 15:23
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
7+6 hetesen voltam orvosnál,de szívhang nem volt még.Azt mondta 6 hetesnek felel meg a terhességem.2 hét múlva kellett visszamennem,akkormár bőven volt szívhang.
2017. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd... nem akart hiú ábrándokba kergetni. 2 eset lehetséges:

- Középidőben fogant és nem fejlődik rendesen, ezért kisebb, mint kellene. Ezen semilyen pihenés nem segít, ha beteg, el fog menni, és hidd el, jobb ha magától megy el, mintha meg se indul a vetélés, és még műteni is kell...

- Később fogant, ezért kisebb. Ekkor nincs semmi baj, 1 hét múlva a másik doki, akihez mész, szívhangot fog mutatni. Nyilván szükséges óvatosnak lenni, ne emelj nehezet, ne tegyél hirtlen mozdulatokat, ne ess el (bár ez inkább jeges időben reális veszély), de nem kell egész nap feküdni.

2017. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Abszolúte nem kisebb mint kellene, se a petezsák, se az embrió! Betöltött 6 hetesen, azaz 6+0-nál a kalkulátor 4 mm-es CRL-t ír, a hétről hétre könyvem (direkt megnéztem most)leírása szerint pedig 3-tól 4-5 mm-ig nő a hatodik héten az embrió! Azaz minden, csak nem kicsi és fejletlen!!!!! Tökéletesen megfelel a korának a terhességed, a doki hülyeséget beszél a veszélyeztetettséggel is. (Mellesleg kb. rutinból ezt írják mindenkinek.) Nyugi! Minden rendben van!!!!
2017. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Simán lehet még, nekem 5+5-nél petezsák és szikhólyag, 7+1-nél 9mm embrió, és volt szívverés.

Sok függ a gép minőségétől is.

2017. máj. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!