Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet gyógynövénytart...

Terhesen lehet gyógynövénytartalmú nyugtatót szedni? Pl Valerianát?

Figyelt kérdés

jövő héten lesz az első inszeminációnk. Viszont a munkám nagyon sok stresszel jár, én főleg a hónap vége lesz rendkívül stresszes és hajtós. Az lesz az inszem utáni 2. hét.


Arra gondoltam, hogy elkezdenék már most szdni valamilyen gyógynövényes nyugtatót, hogy csökkentsem a stresszt.


Nem tudok szabira menni. Ha megvan a pozi teszt, azonnal nem tudok táppénzre menni sem.

Ülőmunkám van, szellemi munka.


A korai vetéléstől eléggé félek, ezért is gondoltam arra, hogy szednék valami ilyesmit, mellette sétálnék, pihennék otthon, olvasnék stb.



2017. máj. 4. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
igen, lehet, sőt nekem fel is írta az orvos, amikor veszélyeztetett terhes voltam, hogy idegeskedéssel ne rontsak az állapotomon
2017. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
semmit nem használ, de placebonak szedheted. ami tényleg használ (mert a homeopátia NEM gyógyszer) azt viszont nem lehet szedni.
2017. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért valamit csak használ, mert olykor szoktam bevenni valeriana-t ha nem tudok aludni és másnap korán kell kelnem. Segít elaludni.


Viszont nappal még nem próbáltam, viszont mivel tényleg nagyon stresszes a munkám, mindenképpen kell valamit csinálnom. Jógázni csak nem állhatok le az irodában :)

2017. máj. 4. 10:12
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
nekem segített a valeriána. stresszes szituációban mindig higgadt tudtam maradni
2017. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2!


Ne zavarjon, hogy a gyogynovenytartalmu gyógyszer és a homeopátiás szer nem ugyanaz és az se, hogy elég sok nyugtatonak gyógynövény az alapja.


Kérdező!

A gyógyszerészt kérdezd meg, hogy mi az amit biztonsággal szedhetsz

2017. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg az orvosod, mert hiába "csak" gyógynövény, ezeknek is van mellékhatása. A valeriána tájékoztatójában nem ajánlák terhesen, itt pedig

[link] azt írják kora terhességnél vetélés okozhat.

A citromfű viszont használható biztonsággal.

#2-nek, a homeopátia és a gyógynövények, két külön dolog.

2017. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Orbáncfüvet nem, citromfüvet lehet.
2017. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a citromfüvet akartam írni, nekem azt javasolta a dokim. Ezt nem. De inkább őt kérdezd meg!
2017. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én, ha feszült vagyok és ideges, nem tudok aludni, akkor citromfű teát iszom. Ezt ihatod nyugodtan! Anno én is kutakodtam más után, de biztonsággal semmit nem ajánlottak, csak ezt!
2017. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!