Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétre készültetek el...

Hányadik hétre készültetek el a babaszobával, bevásárlással? Mi az ajánlott?

Figyelt kérdés
Itt is van olyan, hogy babonából nem lehet készülődni előbb? Mint hogy 12 hét után szokás bejelenteni is a nagy hírt.

2017. máj. 4. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
30. hétre már minden kész volt. jó is volt így mert a végén már semmi erőm nem lett volna rá.
2017. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 12 hét nem babona, a szülők magukkal szúrnak ki, ha szétkürtölik, és elmegy a baba.

Mi a babaszobával 30. hétre már kész voltunk, nem akartuk csak azért halogatni, mert ráérünk vele. Több bútort a neten rendeltünk, és 4-6 hét a szállítási idő. Szóval érdemes szerintem időben nekiállni.

2017. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Mi is kivártuka 12 hetet és 16 hetesen vesztettük el. Minél később tervezem, különösen a ruhákat frissen, ropogósan, nem álljon a szekrényben.

35-36 körül.

2017. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Az első babánál akkor lett kész a szoba mikor 1 hetes volt (megvolt rá az okunk), a másodiknál a 38. hétre.

Nem tudok róla hogy lenne bármilyen babona

2017. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

27+4 voltam amikor költöztünk. A szobához nem kellett hozzányúlni. Akkor még semmink nem volt meg, nem babonából. (Már sík ideg voltam emiatt, fészekrakó ösztönök tomboltak. :D) A megrendelt bútorokat (nagy szekrény, komód, polcok) költözés másnapján hoztuk el az áruházból lapra szerelve. Csomó dolgot örököltünk több helyről a családból, emiatt nem vásároltunk addig semmit, amíg nem tudtuk, hogy mi az ami megvan. A szoptatós fotelnak használt relax fotel már megvolt a régi nappalinkban használtuk.


30 hetes voltam, amikor az örökölt cuccokat begyűjtöttük (5 zsák ruha és ruhanemű 1 éves koráig, babakocsi, játszószönyeg, kiságy matraccal, utazóágy, pihenőszék, kiskád, stb.).

Ezeket azóta tisztítom, mosom, vasalom és pakolom el, már nem sok van vissza.


A hiányzó cuccokat 31 hetesen beszereztük. Pelenkázó, meg ami apróság hiányzott (pl. bébiőr, lázmérő, orrszi-porszi, stb.). A babaápoláshoz szükséges dolgokat is ekkor vettük meg. Egyedül a légzésfigyelő amit nem kaptunk olyat, amit szerettem volna, így arra várnunk kell.


Az én kórházas csomagom olyan 80%-ban kész volt a 30. hétre. Most már megvagyok vele teljesen, annyi, hogy lehet, hogy veszek még bele egy vékonyabb köntöst (júni végére vagyok kiírva), meg még 1-2 szoptatós melltartót (abból eddig 1-et vettem), szülés után tuti nem fogok vásárolgatni menni.


Egyre kevesebb az energiám egyébként, szerintem jobb, minél előbb túl lenni ezen. Bár én semmit nem szeretek a végére hagyni, ha nem lett volna költözés, már a 27. hétre megcsinálok mindent. :)


33hkm

2017. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

25.hétre kész voltunk a szobával teljesen. Addigra berendeztük, megvoltak a bútorok, festés, stb.

30.héttől már csak a ruháival foglalkoztam, kimostam őket, és vasaltam kicsinyesként. Így teljesen jó volt, hiszen 30.hét után már nem igazán lett volna arra energiám, hogy ide-oda menjünk a bútorok után.

2017. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

27 és 32 hetesen 2 körben mindent megvettünk, 34 hetesen mostam-vasaltam, a babasarkot 36 hetesen csináltuk meg, a szobájában korábban volt festve.

Másosik babával 30 hetes korra megvolt minden, a szekrény vagy másfél hónapja biztos a babaszobában van, most 31 hetesen mosás-vasalás, a kiságy még nincs összerakva, de nagyjából minden a helyén van.

31 hkm

2017. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
36.héten lett kész a szoba, pakoltam be a bőröndömet, és akkor mostam, vasaltam a kis ruhákat is.
2017. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 32. hétben vagyok, és csak 2 hét múlva jön meg a bútor (tényleg 4-6 héttel korábban meg kell rendelni!). A ruhák már megvannak, azon kívül szinte semmi, de 2 héten belül tervezünk megvenni mindent.
2017. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!