Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyha a párommal április 2....

Hogyha a párommal április 2. -án voltunk együtt megszakításosan PE napján és rá 1,5 hétre beteg lettem! Lehetek terhes? Együttlét után 36 nappal teszteltem, negatív lett. Fáj a hasam alja, émelygek kb egy hete.

Figyelt kérdés

#terhesség #Èmelygès
2017. máj. 11. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Varázsgömböm nem mutatja, szerintem inkább vegyél egy tesztet.
2017. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hat ha 36 nappal utana azaz tobb mint egy honapra ra csinaltal tesztet es negativ, akkor mibol gondolod, hogy terhes vagy? A betegsegnek meg nem ertem egyaltalan mi koze az egeszhez... milyen beteg?
2017. máj. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mesntruáltam rá 1,5 hétre. Sajnálom ha félreérthető voltam.A görcsökből,émelygésből gondolom hogy az vagyok. Bár lehet ez pszichésen is ha félek,hogy az vagyok!?
2017. máj. 11. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Menstruáltál is utàna... Szerinted!?

Ès ne hìvd betegségnek, mert így csak a fèlreèrtès van belőle ès egyèbkènt sem betegség!

2017. máj. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rick Toretto válasza:

A menstruáció, avagy a női test havi vérzése a női nemi szervek ciklikus változásán alapuló folyamat, melyen minden jól funkcionáló, egészséges női szervezet hónapról hónapra átesik, pubertáskortól egészen a klimaxig.


A folyamatot hormonok irányítják. Az ösztrogén szintjének növekedése minden ciklus kezdetén egy (ritkán kettő) petesejt érését, majd a petefészekből tüszőrepedéssel történő távozását (ez az ovuláció) váltja ki. Ezalatt a méh nyálkahártyája elkezd megvastagodni, majd az ovuláció után, a progeszteron hatására tovább vastagszik, hogy vérerekkel gazdagon átszőve várja az esetlegesen megtelepedni szándékozó megtermékenyített petesejtet.



A petesejt elkezd lefelé haladni a petevezetőn: ha nem történik megtermékenyülés, egyszerűen felszívódik, tehát nem a menstruációs vérrel távozik, ahogy sokan gondolják. Az ösztrogén és progeszteron szintje csökkenni kezd, a méh nyálkahártyája pedig ennek hatására leválik, és a menstruációs vérzés formájában távozik. Azaz nemcsak tisztán vér, hanem vér és szövetdarabok ürülnek a hüvelyen keresztül. A méh falának simaizomzata ilyenkor összehúzódik, hogy jobban segítse a folyamatot: ezért jelentkeznek hasi görcsök kisebb vagy nagyobb mértékben a menzesz során.


HA MEG FÁJ A NUNID, MEG IZGULSZ HOGY NE LEGYÉL TERHES, VÉDEKEZZETEK ÉS MINDKETTŐ ELMÚLIK.

2017. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!