Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Többszöri vetélés után alapból...

Többszöri vetélés után alapból kell progi utánpótlás?

Figyelt kérdés
2 missed ab után az endokrinologus mondta,hogy amint terhes leszek progeszteron utánpótlást kell kapnom,rákérdeztem erre a nőgyógyásznál aki viszont azt mondta ő nem fog adni,mert nem kell. Félek,hogy harmadik próbálkozásra sem sikerül a baba,de most kinek lehet igaza? Nem szeretném ha emiatt nem sikerülne megint...
2017. máj. 13. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Mertek progeszteron szintet? Enelkul nrhez valaszolni ugyanis.


Az megadna a valaszt, hogy kell-e.

Ugyanis sok nogyogyasz (pl.enyem is), mar 1 veteles utan automatikusan felirja, igy jartam, veteles utani kivetkezo terhessegemet progival kezdtem es minden rendben.

De van orvos aki szerint felesleges es nem segit.

Azonban nyilvan tudni kene NEKED konkretan szukseged van-e ra, azaz van-e sargatest hianyod?

2017. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A ciklus eleji hormon eredmények jók lettek,viszont 21. napit nem kért az orvos. Amiatt nem értem én sem,mert ismerek olyat aki hasonló cipőben jár mint én és ő is már az első után egyszerre kapta.
2017. máj. 13. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs sargatest hianyod hiaba kapsz, nem az volt a vetelesek oka. Lehet hogy az ismerosodnel

1. az volt

2. nem tudni mi volt mert nem volt hormonvizsgalata ezert adjak neki hatha az volt

2017. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell alapból, csak ha progeszteron hiány okozza a vetélést. Aki pl. : Leiden miatt vetél el, azon nem segít a progi.


Az endokrinológus mi alapján mondja hogy kell, ha nem is nézték nálad a szintet végig?

Kéne.

2017. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Endokrinologus szerint első vetélés után alapból adni szokták. Egyéb problémák derültek ki nálam ( pl. IR...) de olyan nem aminek köze lenne a progeszteronhoz.
2017. máj. 13. 09:39
 6/7 anonim ***** válasza:

A potlas akkor kell, ha progeszteron hianyod van.

Ez ugyanaz, hogy ha hanyingered van, hiaba veszel be fejfajas csillapitot.

2017. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magyarul egyik dokidat sem érdekli, neked konkrétan szükséged van-e rá vagy sem, csak csinálja, ahogy szokta. Szuper. :-) Én a helyedben megnézetném, hogy ne csak a hadunkra üssünk.

Nálunk is adnak mindig. De nekem pl.trombofília derült ki vetélések okán. Na arra pl. Hiába szedném.

2017. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!