Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért keményedett be a hasam?

Miért keményedett be a hasam?

Figyelt kérdés

19+3 hkm. Tegnap este az egész hasam kőkemény lett, a bordáimtól a szeméremdombig. Sétáltunk éppen. El is kezdett fájni, de egy idő után elmúlt, és tovább tudtunk menni. Miért van ez? Elő szokott fordulni, hogy hirtelen eléggé megfájdul, de mindig elmúlik legfeljebb tíz perc után.

Ez normális?



2017. máj. 16. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pocakkeményedés önmagában normális, ha pár percnél nem tart tovább. Valószínűleg sok volt a séta kicsit, és ilyenkor így jelez a szervezet- a baba, hogy pihenni kellene.

Szedj magnéziumot 3x2-t nyugodtan. Ha eddig is ennyit szedtél akkor beszélj a kezelőorvosoddal, hogy írjon receptre nagyobb magnéziumtartalmú vitamint. És pihenj többet!

2017. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De már így is három bogyót szedek, vasat, folsavat, B vitamint. Nem lesz sok ezekből?
2017. máj. 16. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magnezium szedese nem befolyasolja a tobbi vitamint, viszont kemenyedesre ez hat.
2017. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz sok, hiszen egyik nem függ a másiktól. Mindegyik vitamin más, a magnézium például görcsoldó, ami segít a keményedésen.
2017. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Anikó1985 ***** válasza:
Nyugodtan szedd a magnéziumot én is szedem görcsök miatt meg a folsavat, tehes vitamint, vasat, szedtem káliumot, és még mást is orvos utasítására. Bár szerintem a napi 3x1 is elegendő. A séta hozta ki nekem is a görcsöket ez lehet a keményedés oka is, ami nem gond, de nem árt odafigyelni h. ne legyen gyakori mert ez előjele is lehet a szülésnek. Mg-mal kordában tarható ezt kapsz a korházban is ha netán bemész.
2017. máj. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok-sok magnéziumot kell szedni. Ahogy fent írták, 3*2 simán mehet. De én akkor kapom be mindig, amikor el kezd keményedni. Így azt is figyelem, mennyit igénylünk. 28/L
2017. máj. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!