Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macskaalom tisztítása terhesen?

Macskaalom tisztítása terhesen?

Figyelt kérdés

3 cicánk van, benti cicák. A két nagy sajnos néha kiszökik, de az utolsó alkalom körülbelül egy éve volt. A kicsi tavaly augusztus óta van velünk, akkor egy hónapos volt. Ő azóta nem volt kint.


Gumikesztyűben, orvosi maszkban takaríthatom az almot? Sajnos a férjem sokat dolgozik, van hogy éjfélkor ér haza. Amikor időben itthon van, mindig kitakarítja helyettem, de van, hogy nekem kell emiatt.


Semmi esély nincs rá, hogy fertőzöttek legyenek a cicák ugye? Nagyon rég nem voltak kint, már átment volna rajtuk szerintem a virus. Most vagyok 6-7 hetes.



2017. máj. 20. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gumikesztyű+maszk kombóban lehet, de csak ha nagyon nincsen más, aki megcsinálja.
2017. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha van a lakásban- házban macska, mindegy, hogy kinti vagy benti, a védőnőd kérdezni fogja, és menned kell emiatt vérvételre is majd. Ott fogják a toxoplazmát (egy ez fajta parazita) nézni. Ez egy fertőzés, amit csak a macskák hordoznak. A magzatra veszélyes.

Ha a macskák oltva- féreghajtva vannak nyilván kevesebb erre az esély, hogy hordozzák a fertőzést. Itt is teljesen mindegy, hogy benti macska-e. Igen, a benti macskának is kell oltás, ugyanis cipővel is belehet vinni a lakásba a bacikat, vírusokat.


No. Tehát, ez a vérvetel egyfajta elővigyázatosság az érdeketekben. Nem kell megijedni tőle. Az időben megkezdett kezelés antibiotikumos kezelés megelőzi a kórokozó átjutását a magzathoz.


Ha almot takarítasz (ha nagyon nincs más aki megtudná helyetted csinálni), akkor szigorúan gumikesztyű, és maszk! Utána pedig alapos kézmosás, fertőtlenítés. A helyiségben próbálj naponta többször szellőztetni is.

2017. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

antibiotikum kezeles parazitara??

ez erdekes

SAajnos toxoplasmosanak nincs kezeles altalaban veteles lesz ha terhesseg alat tvan az elso fertozes.

Aki macskat tart mar reg tulesett rajta es immunis a legtobb esetben

2017. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

3- as egeszsegugyes vagy ?

Elarulom en igen, nogyogyaszaton dolgozom, es pontosan, antibiotikumot adnak ra !!! Ha elkapja a terhes no.


A masik meg, kismillio terhes no van ( koztuk en is ) aki macskaval nott fel, es NEM esett at rajta. Ha nem tudsz valamit ne vezesd felre a nepet.

2017. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2017. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A védőnőnek mondtam, hogy van 3 macska, voltam vérvételen is, de szerintem ezt nem kérték, csak a szokásost. Azt mondták, hogy ne ölelgessem őket, és ne aludjak velük. A macskaalom tisztitásra én kérdeztem rá, és azt mondta, hogy igen azt se... Valahogy nem hiszem, hogy átestem volna rajta. Cipővel nem jövünk be a házba, nem esznek nyers húst a cicák. 4 éve vannak macskáim csak.
2017. máj. 20. 15:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak macskák terjesztik ezt a fertőzést! El lehet kapni úgy is, hogy mosatlan zöldséget-gyümölcsöt eszel vagy nem jól átsütött húst például!

Nem mindenki esik át rajta, akinek van macskája. És NEM okoz minden esetben vetélést, antibiotikumot adnak rá. Akinek gôze sincs az egészről az ne írjon már butaságokat, felesleges pánikoltatni a kérdezőt!

Az almot ha nagyon nincs más aki megcsinálja, akkor gumikesztyűben és maszkban takaríthatod.

2017. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hali! Nekünk kijàrò cicànk van. Mi az àllatorvossal is leellenőriztettük a toxoplaxmàjàt, enegem meg pàr havonta ellenőriz a nőgyògyàsz. Cica oltva van, többször lett fèregtelenìtve, egyszer igy is volt nàla..az almot a fèrjem csinàlja. Többször fürdetjük, èn gumikesztyűvel. Nem ölelgetem, èn csak enni adok neki, eddig semmi bajjom nem lett.
2017. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

3-as

10 éve vagyok macska közelben, mégsem estem át rajta. Milyen érdekes...


Nem csak a macskától kaphatod el, hanem pl mosatlan zöldség, gyümölcs is lehet forrás.

Mindent moss meg alaposan. A macskaalmot szerintem így takaríthatod. Érdemes olyat használni, ami nem porzik. (szilikátos)

Nálad is ellenőrizni fogják, illetve a cicókat is lehet szűrni. Sima vérvétel. Boldog babavárást! :) 18 hkm

2017. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

5-ös

Ezt a videót imádom. Olyan jól elmagyarázza. :)

2017. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!