Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11. hetes terhességnél normali...

11. hetes terhességnél normalis a hasfájás?

Figyelt kérdés
Nem görcsölök, hanem ugy erzem mintha nehezedne a mèhem, picit neha olyan kellemetlen , feszul a hasam. Nem igazan tudom leirni mit erzek.
2017. máj. 22. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig olyan érzésem volt mintha valami nyomná le a hüvelyem. Gondolom majd nemsokára mész az első genetikai ultrahangra ott majd láthatod, hogy a babával mizu és nekem ott azt mondta a doki, hogy ezt mindenki máshogy éli meg de előfordulhat hogy azért éreztem ezt mert mélyen tapadt meg a babuci. normális volt ez a kis kellemetlen érzés szerintük, és pihenjek kicsit többet ha ilyet érzek. neked sem ártana még van pár heted az első trimeszterből és ugye az a legkritikusabb.
2017. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút! Képzeld el hogy ott bennt micsoda átrendezés készül! Az elsö terhességemnél ebben a korban de elötte is sossor fájt, görcsölt is de rendesen!
2017. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is 11 hetes vagyok és ugyanezt érzem, gondolom normális. Beszélgettem anyukákkal, akiknek már van baba és azt mondták, hogy addig ne parázzak, míg el nem kezdek vérezni. Ez némiképpen segített túlvészelni az első időszakot, a héten meg már betöltöm a 12. hetet, szépen kezd megvastagodni a derekam.
2017. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hú akkor jó! A vèdönöt raerek a 12.heti ultrahang utan felkeresni?honnan tudom majd, hogy melyikhez tartozom?
2017. máj. 22. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálatok hogy van, de nekem a nőgyogyászati rendelésen, amikor voltam 8 hetesen mondták, hogy keressem fel a védőnőmet, de szerintem te sem vagy még elkésve. Interneten keress rá a lakcímed szerinti védőnői szolgálatra, hívd fel őket, mondd el hol laksz és ők segíteni fognak, hogy kihez tartozol pontosan.
2017. máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem olyan, mintha lenne egy meleg kő a méhemben, amitől az nagyobb. Olyan fura. Minden rendben. Elvileg még ez a legjobb rész, utána majd jön az itt fáj, ott fáj.


A védőnőt ráérsz felkeresni, az én nőgyógyászom kifejezetten nem is ajánlotta, hogy a 12 hetes vizsgálat előtt felkeressem, azt mondta bőven ráér, először azért, mert a 12 hét előtt elve bármi lehet, mert sok terhesség végződik vetéléssel, aztán meg ha már addig nem megyek, akkor a viszgálatot érdemes megvárni, mert ha véletlen kijön, hogy beteg a baba, akkor meg mi nem tartottuk volna meg, szóval szintén minek előre felkeresni?


Úgy is csak a súlyomat méricskéli, a terhességem kockázat besorolását is megcsinálta a nőgyógyász, szóval nem voltam elkésve.


Biztos van, aki rögtön elküld, de az én nőgyógyászom azt mondta általában aranyosak szegénykék, de nem nagyon csinálnak semmit, meg ő azt nem szereti, hogy ő nem találkozik velük és sokszor csak a kismamáktól hallja, hogy milyen zöldségeket beszélnek össze. Azt mondta, hogy amelyik falvakba jár ki terhesgondozást végezni, ott a dolog természete miatt össze van kötve azzal az 1-2 védőnővel, aki ott van, és velük folyamatosan tartja is a kapcsolatot, ott tényleg együttműködve végzik a kismamák gondozását és azt jobban is szereti, mert így egyeztetnek, meg ha hülyeséget beszélnek, akkor helyre is tudja tenni őket. Hát itt a nagyvárosban, a több tucat védőnővel erre nincs lehetősége. Gondolom ezért is nem sürgette, hogy menjek azonnal, ahogy szívhangot látott.


Én is csodálkoztam, mert itt is látom sokat, hogy van, aki már 6-7 hetesen megy, de hát azért egy nőgyógyász biztos nem beszél ostobaságokat, úgyhogy nem késő később sem menni.

2017. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

en a 11. héten vtam a védőnőnél először. (lakóhely szerinti körzetis) adta a kiskönyvet

azzal mentem a 12. heti genetikai UH.ra.

annak az eredményével és a kiskönyvvel mentem a központi terhesgondozóba (de oda is kértem már a 10. héten időpontot) ahol vannak a központi védőnők nálunk (mindenhol máshogy van, de általánosságban azért azt szeretik ha a 12. heti genetikára viszel kiskönyvet és azt nekem a körzetis védőnő adta)

a besorolást nekem is a magánorvos csinálta meg ahogy megvolt a 12.heti uh.

Szerintem amúgy azelőtt felesleges menni a védőnőkhöz, legalábbis nekem senki nem mondta hogy eddig hol voltam.

2017. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes dolgokat írtok...védőnőhöz igenis el kell menni a terhesség megállapításakor (élő magzat) !!!!

Hiszen ad beutalót az első kismama vérvételre, amit a 12.hétig meg kell csináltatni!!!!

Miután a védőnő kiállította ezt a papírt a kiskönyvvel együtt, fel kell keresni a háziorvost, aki szintén ad beutalót a vérvételre, ezekkel kell elmenni a 12.hétig!!!!

2019. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!