Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azok, akik nem terhesvitamint...

Azok, akik nem terhesvitamint szednek, hanem külön-külön néhány vitamint, azok mit szednek a második trimeszterben?

Figyelt kérdés
2017. máj. 23. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
D vitamint, omega3 halolajat, magnéziumot és kalciumot.
2017. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Multivitamint, omega3, magnézium
2017. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
D vitamin es vastabletta (mert mind2 nagyon keves volt a vervetelem szerint) hetente 1 kalcium pezsgotabit is megittam.
2017. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Omega 3, D vitamin ( én folsavat a 16.hétig szedtem ) C vitamint folyamatosan és magnézium.

Es néha egy kis kálcium!!:))

2017. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Utolsí vagyok azt lehagytam h én szedek pár naponta vasat is , a nődokim ajánlotta h jól jön
2017. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%

az ilyet amúgy nem értem.... miért szednél 5 félét, amikor beveszel 1-et, amiben kifejezetten ott van minden, ami a terhesség alatt javasolt.

Vasat vagy folsavat szoktak még plusszban felírni.

De amúgy érdekelne, hogy miért jobb többfélét szedni, mint naponta bevenni 1-et?

2017. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó ! En sem tudom miert de en nagyon nem kedvelem a terhesvitaminokat. Biztos nem ördögtől való. De nekem valami bizarr van bennuk es én hánytam is ezektol. Igaz csak 2 felet probáltam ki de ez van. Kinek a pap , kinek a papné!:-)
2017. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

Persze, érthető.

Mondjuk az ilyet se értem, hogy miért nem az orovosával konzultálja meg, hogy mit szedjen... most ha én azt írom, hogy szedtem vasat, cinket, magnéziumot, c vitamint, hal olajat, folsavat, akkor ő is neki áll ész nélkül beszedni mindent amit talál?

Azért ez sem egészséges, hogy mindenféle bogyót beszed ellenőrzés nélkül valaki.

Dehát, ahogy írod.. kinek a pap kinek a papné! :)

2017. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én valószínűleg vashiányos vagyok, csak nem vesznek vért, mert az majd csak a 28. héten lesz. Addig szedek saját magamtól vas tablettát, mert attól remélem a javulást. Orvos nem mond semmit, csak hümmög. A terhesvitaminokban kevés a vas, de több szemet nem lehet belőle bevenni, mert akkor túladagolom a többit. Az szintén nem jó, ha beveszek egy terhesvitamint és pluszban hozzá a vasat, mert a terhesvitaminban sok a folsav, de a vasban is van folsav, akkor azt adagolnám túl. Tehát a vasat muszáj szednem (vagy nem muszáj csak nincs vérvétel), de akkor terhesvitamint nem tudok.

Magnéziumot szintén szednem kell, mert sokat keményedik a hasam, szintén találomra szedem, mert az orvos nem mondja mennyi kell. A vashoz szedek C vitamint is, mert jobb tőle a fellszívódása. Akkor emellé szedek kálciumot is félidő óta meg mellé 2 naponta Dvitamint és K2-t. Higgyétek el, sokkal jobb lenne naponta csak egyet szedni. Majd ha sikerül eljutnom vérvételre és kiderül hogy nem kell vasat szednem, hanem más okozza a bajomat, akkor végre áttérek a terhesvitaminra és szedek mellé magnéziumot. Szedtem B vitamin komplexet is, csak észrevettem, hoyg az is tele van folsavval.


Tehát magnézium, vas, c vitamin, kálcium, D és K2 vitamin.

2017. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Magnesii citricit és D vitamint.


#6: b vitamin meg c vitamin tényleg elég van a kismamavitaminokban, csak éppen fedezem táplálkozással is. Magnézium, kálcium, d vitamin nincs elég bennük. Van amelyikben vas sem elég. Vagy éppen elég, de a vas felszívódása kényes, tovább rontja egy pár dolog, ami a kismamavitaminban ugyan van igaz elégtelen mennyiségben (mg pl) de ezt elintézi azért..

2017. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!