Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti kitettétek Facebook-ra,...

Ti kitettétek Facebook-ra, hogy babát vártok? Miért igen/nem?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor hanyadik héten és milyen formában osztottátok meg a hírt?
2017. máj. 25. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Ki tettük olyan 5 hónaposan mikor megtudtuk a nemét is. Hogy miért? Egyrészt mert vannak távoli rokonok akikkel itt tudunk beszèlni masrészt meg a sok irigy miatt a munkahelyen. 😊
2017. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Direkt posztot nem tettünk ki, de volt több családi ünnep (bermalas, esküvő), azokról került fel kép és egyértelmű volt az állapotom (már 16 hetesen mindenki látta, hogy terhespocakom van).
2017. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Én csak a 6. hónap környékén.

Egyrészt azért, mert nem Facebook-on akartam megosztani a családdal hanem személyesen és annyira szerteágazóan élünk az országban, hogy idő volt mire mindenkihez eljutottunk (szűk kör).

Amúgy nem kellett bejelentés, akinek tudnia kellett, előbb tudta :)

Egy rólam készült fotóról lehetett tudni, hogy babát várok, de nem ez volt a cél, csak jó volt a kép és az lett megosztva. Ezután jöttek a távoli ismerősök, hogy gratulálnak.


Nekem eleve nem volt célom a beharangozás. Pl a születést is régi módian, postán feladott fotós képeslappal osztottuk meg a családdal barátokkal :) Sokkal személyesebb.

2017. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Minek? Akivel beszélek, annak mondom/észreveszi. Akivel így nem beszélek, azzal kapcsolatban nincs semmiféle sürgető érzésem, hogy valahogy érjem már el, hogy meglássa a neten, hogy gyerekem lesz. Nem is számít, hogy tudja-e. Szerintem nekik se, hogy az vagyok-e. Max. jönne egy pár udvariassági like meg "Juuuuuj gratulálok!" Aztán annyi, az meg nekem nem oszt nem szoroz. Mondjuk én amúgy sem teszek fel sok mindent, sokszor tapasztalom, hogy azoknál, akik mindenfélét feltesznek, mikor személyesen találkoznak, akkor csak megy a hümmögés, mert minden témáról csak annyit tudnak beszélni, hogy "aha láttam facebookon".. .
2017. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Szülés előtt 2 héttel egy új profilképet raktam fel, amin már nyilván látszott :D
2017. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tettem ki, mert aki számít az tudta amúgy is. Aki meg nem tudta azzal úgy voltam, hogy majd amikor megszületik megtudja úgyis.
2017. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Igen, 22. hét környékén. Van "Babát vár" életesemény, azt osztottuk meg. A születése után is szintén az 'új gyermek' életeseményt adtuk hozzá a profilunkhoz. Nagyon aranyos egyébként, ki kell tölteni, neve, szül.helye, ideje, és egy kis szöveget csinál belőle, plusz lehet képet hozzáadni. Valami ilyesmi: Szia, a nevem XY, 2017.05.25-én jöttem a világra a XXXX klinikán 3000grammal és 50centiméterrel. - Vagy hasonló
2017. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Szia! A 30. héten tettem ki egy 4d- s ultrahang képet. Hamarabb nem szerettem volna, mert eléggé babonás vagyok..Rá 2 hétre megszületett a kisfiam.
2017. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem tettem ki,akivel találkoztam az ugy is tudta,akivel nem az meg nem olyan fontos hogy tudnia kell,mert van olyan aki pl csak azért ismerősöm mert találkoztunk párszor valahol,utána fb-on beszélgettünk és ennyi....azota sincs kép kint a fiamról,aki kiváncsi ránk,már látta ugy is...(na most le lehet engem is pontozni,de a fb sajna a magamutogatásrol szol sokaknak,h kinek milyen a gyerekszoba,kinek van jobb babakocsija,ki tud több 4D-s képet feltenni,stb,volt ismerősöm aki a tesztről is tett fel képet,utána pár hónappal később találkoztam vele,érdeklődtem mi van velük,mekkora a baba,erre közölte h meghalt,mert koraszülött volt:( és én éreztem magam kellemetlenül....)
2017. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem, magánügy
2017. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!