Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elevit mellé kell plusz...

Az elevit mellé kell plusz vastablettát szedni?

Figyelt kérdés

6 hónapban vagyok, most váltottam orvost és az első vérvételnél az uj orvosnál megállapitották hogy vashiányos vagyok ,

vajon lehetett korábban sulyosabb vashiányom vagy az elevit megóvott ettől ?



2017. máj. 25. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában a terhesség előrehaladtával szokott kialakulni a vashiány. Csak az Elevittől most nem fog helyrejönni, ha mellette vashiányos vagy, akkor igen, kell valamit szedni.

1. trim-ben nem volt vérvétel? Mert azon is kellene látszódnia.

Nekem akkor minden rendben volt, a 2-ban viszont már enyhe vashiány és vérszegénység. Pedig szedtem terhesvitamint.

2017. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt vérvètel de a dokim szart rá a hàziorvosom kérte ki a leleteimet es ő vette észre....
2017. máj. 25. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:
2. terhességemnél kellett az elevut mellé
2017. máj. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim azt mondta, hogy akármi van, 20. héttől kell szedni napi kétszer vasat pluszba, mindegy milyet akár pezsgőtabit is, de kell.

Több helyen olvastam, hogy azért van rá szükség, mert sokszor előfordulhat, hogy jó eredménye van a kismamának, de nagyon hamar leromlik a vége felé és vérszegény lesz a baba. Nálad meg még vashiány is áll fent a vérvétel alapján így én bátran nassolnám a vasat. Na meg a szüléssel járó vérveszteség miatt is fontos. Szóval, ha eddig nem szedtél pluszba, akkor én javaslom, hogy szedj. De az új dokid is remélem közli veled.


Jó egészséget!

2017. máj. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Anikó1985 ***** válasza:
Szia! Én a 2. vérvételem óta szedem pluszban a vasat, 3. vérkép jobb lett de még mindig nem jó szóval szedem most is. Ha az orvos azt mondja szedjed akkor szedd, az Elevit kevés.
2017. máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!