Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtudom ezt a dokival beszéln...

HajduPetraaa kérdése:

Megtudom ezt a dokival beszélni? Vagy valamilyenféleképpen megoldani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szép dolog, de viszont hosszú lenne elmesélni mindent, hogy mit miért csinálok, ezért inkább a kérdésemre szeretnék választ kapni. 5-6 hetes terhes vagyok körülbelül, most jelenleg. Párommal megbeszéltük, hogy elvetessük(ezt is nagyon hosszú lenne elmesélni), de viszont én ezt nem szeretném, és megoldható lenne az, hogy beszélek az orvossal, vagy valami, hogy húzzuk el az időt, hogy kifussak az időből. Valószínűleg 2-3 nap múlva megyünk SZTK-ra ultrahangra, de utána magánorvoshoz megyünk a párommal együtt. Igazából azt szeretném, ha a párom lenne úgy vele, hogy kifutottam az időből, ezáltal a baba marad. Valahogy megtudom ezt oldani? Hogy kellene csinálnom? Jó lenne most a segítség. Az előzmények hosszúak, de ha valakit nagyon zavar, az privátban írhat és elmagyarázom. Igazából ebben szeretném, ha adna tanácsot valaki, segítene.

2017. máj. 27. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom a párod nem idióta, bárhol utána tud nézni, hogy 5-6 hét alatt bőven le lehet zongorázni egy abortuszt, szóval csak 1 módja van, leülni vele és megbeszélni
2017. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem lenne egyenes dolog. Inkább mondd meg a párodnak hogy nem bírod elvetetni. Elvégre te vagy az, akié a döntés, a te tested. Neked kell majd az asztalon feküdnöd, téged altatnak el, neked lesz műtéted. Vagy a te tested nő és változik majd, neked kell megszülnöd majd a babát. A te döntésed. És ha a párod nem képes vállalni a felelősséget, akkor nem is éri meg vele maradni.
2017. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

12 hétig nehéz lenne elhúzni :S Tudom nem szép dolog visszakérdezni, de végiggondoltad azt, hogy a párod nem szeretné és meg is egyeztetek... jó lenne olyan helyre egy pici ahova nem várják? Vagy te próbáltad rábeszélni a párod, hogy maradjon? Esetleg beszéljétek még egyszer át, és mondd neki, hogy hogyan érzel... még is nagyon szeretnéd megtartani ő már benned növekszik. Lehet az uh után a párod is megváltoztatja a döntését.

Van időtök az abortuszra is és sztem, ha abban megtudtatok egyezni, hogy ne maradjon akkor még kérhetsz tőle egy kis időt is akár, hogy újra megbeszéljétek.


Nem hiszem, hogy tudtam segíteni, de remélem sikerül dűlőre jutnotok együtt. Biztos nem lehet könnyű, de azt tudnod kell, hogy ha nem vallod be hogyan érzel csak rosszabbul fog elsülni. Lehet belemenne, ha látja rajtad mennyire szeretnéd.


Elhúzni meg nem igen lehet, és nem hiszem, hogy a párod annyira buta lenne, hogy ne tudná, hogy 12 hétig el lehet vetetni :S Doki sem tud neked olyan papírt adni amin az áll, hogy már 12 hetes vagy. Az 3 hónap... olyan meg nincs, hogy nincs időpont abortuszra :S


Jaj nagyon szorítok, hogy sikerüljön rábeszélned a párod. A párod egyébként talán akkor érezhetné, hogy súlya van mikor meghallja a pici szívhangját. Ez olyan 8. héten már szépen hallatszik, ha akkor mennétek együtt talán hatással lenne rá sőt már nem csak egy kis pötty lenne a képen.


Szóval, ha mindenképp mennétek magán dokihoz is... .azon tudsz esetleg időt nyerni, hogy 8-9. hétre kérsz időpontot.


Minden jót!!!

2017. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Ha a párod nem akar gyereket, és te megtartod, az a kapcsolat végét jelentheti. Különösen akkor, ha hazudsz neki. A férfiak sem hülyék. Egyedül is feltudod/ akarod nevelni a gyereket?

Beszéljétek meg és azután döntsetek.

2017. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Lehet,hogy el fog hagyni ha megtartod.

De ha elveteted lehet akkor is elválnak útjaitok,mert olyat akar neked amit te nem szeretnél. Te hogy tudnál utánna egy olyan ember szemébe nézni aki azt mondta hogy öljétek meg a gyereketeket? Miért nem védekezett, ha nem akarta a babát? Ha már megvan a pici vállalja a felelősséget érte,persze ha nem 15 évesek vagytok,vagy nyomorban éltek.

2017. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
A legjobb út mindig az egyenes..
2017. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen kizárt, hogy az orvos meghamisítsa a hivatalos orvosi leleteidet. Az biztos, hogy kirúgják, ha kiderül, de lehet, hogy akár börtönt is kaphat.

Illetve tegyük fel, hogy most 6 hetes vagy, azt írja, hogy 13, muszáj megtartani. De később mi lesz? Semmilyen mérést nem fog csinálni? Most lezavarja a 12. hetes genetikai uh-t? Aztán a 34. héten indítja a szülést?

Vagy majd benyögi két hónap múlva, hogy hoppá, elnézte egy hónappal?


Mi van, ha az apa akar ultrahang képet? Hamisítson neked azt is?


Mi lesz akkor, ha lebuksz?

Kivág, mint a macskát, azt ugye tudod.


Nem gondoltad te ezt végig.


Egyetlen megoldás, ha az asztalra csapsz, és kijelented, hogy megtartod.


Írd meg privátban, miért jutott ez eszedbe, hátha lehet segíteni.

De ez így biztosan nem járható út.

2017. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Bármi is az előzmény ezt nem lehet az orvossal megbeszélni. És a pároddal szemben sem korrekt ha megtartod de ő nem akarja. Ha rendben van a kapcsolatotok akkor az legyen ami mindkettőtöknek megfelel, együtt döntsetek kompromisszumos megoldás. Ne verd át mert az a kapcsolat végét jelentheti és utána ott leszel terhesen egyedül.
2017. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Ezt nem lehet orvossal megbeszélni. Voltál már orvosnál? Vagy még most mész eösször. Én inkább a párommal beszélné erről.
2017. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát, lehetne színaranyból az a pasi, ha engem abortuszra küldene, biztos egy percig se maradnék vele tovább. Ami veled történt, az fele részben az ő felelőssége! Ronda dolog, hogy nem vállalja, mikor meg kellett csinálni , bezzeg nem húzódozott.

Ha jól értem, te meg akarod tartani a babát, tehát már kötődsz hozzá. Nagyon rossz lesz az abortusz után, nagyon tönkre fog tenni lelkileg. Szerintem vállald a babát, ha a szüleid tudnak esetleg segíteni. Már hogyha a pasi közben meg nem gondolja magát. Azt tudd, hogy SENKI DE SENKI NEM KÉNYSZERÍTHET TÉGED ABORTUSZRA! Állj ki magadért és a babádért! Mondd neki, hogy átgondolod. Azzal nyersz egy kis időt, de ne húzd sokáig. Ha ilyenre képes rákényszeríteni, akkor jobb lesz nektek nélküle! Jó egészséget kívánok Nektek!

2017. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!