Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire figyeljek a 24. hetes...

Mire figyeljek a 24. hetes terhességi cukorvizsgálat előtt?

Figyelt kérdés
És hallottam olyat h ne mozogjak a két vérvétel között sokat. Vki meg azt mondja h pont az a jó....vélemények?
2017. máj. 29. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Két vérvétel között SZIGORÚAN tilos sétálgatni, elmenni városnézőbe, hogy elüsd az időt, mivel a mozgás leviszi a vércukorszintet, úgy meg fals eredmény lesz, értelmetlen a vizsgálat. Neadj' isten nem derül fény az esetleges cukorproblémára, amiből baj is lehet.


Vinni kell olvasnivalót, aztán ülni a fenekeden a váróban, max. kimehetsz a mosdóba, de többet nem szabad túrázni.

2017. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mozgás befolyásolja az eredményt. Nem ajánlott.

Valahol a vizet is korlátozzák.

A vérvételt megelőző nap úgy egyél, ahogy szoktál, a vérvételt megelőző 8-12 órában már ne.

2017. máj. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szabad mozogni. Nálunk vizet lehetett inni,ami kellett is,mert azt az émelyítő cukros löttyöt éreztem a számban végig...
2017. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a SOTE II-n voltam, a két vérvétel között ihattam bármennyi ásv. vizet, és elküldtek, hogy 2 óra múlva jöjjek vissza. Nem mondták, hogy nem sétálgassak, persze azért igyekezetem csak annyit, amennyit muszáj (közel lakunk és kocsival mentünk). Azért bízom benne, hogy a SOTÉ-n tudják...


De tényleg mindenhol másképp van.


Mindenképpen vigyél egy citromot, mert az nem adnak, viszont azzal sokkal ihatóbb a lötty.

2017. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magán rendelőben csináltatattam. Ott a 60 perces vérvételig nem engedik a vízfogyasztást se a mászkálást. 60 és 120 perc között viszont már szabad volt inni, de lehetőleg ne sokat. Illetve lehetett kicsit mászkálni, de lépcső tilos, és csak szépen lassan mint az idős emberek. Ha belegondolunk logikus is, hiszen sportolás közben is leesik az ember cukra...


A legjobb, ha tényleg nyugton marad az ember és olvasgat az a legbiztosabb.


Sok sikert és minden jót!


31hkm

2017. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!