Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam a 12. heti genetikai...

Hencsyke kérdése:

Ma voltam a 12. heti genetikai ultrahangon és megállapították, h vastag a nyaki redője a babámnak, valami baj lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2.9mm-t mértek és el is küldtek további genetikai konzíliumra. Olvastam, hogy 1-3mm-ig normális tartományba esik, de nekem ez még is már nagyon határ érték közeli tűnik és aggódok, hogy ne hogy valami baj legyen a kis egészségével.Az orrcsontjára azt írták, h látható és a szívműködéséére, h szabályos és, hogy épnek látszó. Aki volt már hasonló helyzetbe kérem segítsen, hogy nekik mennyi volt az értékük és, h egészséges babájuk született-e? 12-13 hetes kismama

2017. máj. 29. 17:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne aggódj feleslegesen, várd meg a konzíliumot, ha az orrcsont látható, és a szívműködés is szabályos, valamint a tarkóredő is a határérték alatti tartományba esik, nem hiszem hogy gond lenne, ez óvintézkedés, minden picit is gyanús esetet elküldenek, de igazából csak kis százalék az, akinél tényleg probléma igazolódik. Az is befolyásolhatja, ha nem pontosan a 12. héten mentél, hanem hamarabb vagy később.
2017. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk is 2,9 volt plusz még orrcsont sem volt làtható.6 éves nagyfiú màr.Méhlepény mintàt vettek,és úgy derült ki,h egészséges.Most 16 hetes vagyok.És 12 hetes ultrahangnàl minden rendben volt.De csínàltattunk vér vízsgálatot 95% kimutatja,h minden oké.Egy hét az eredmény.Orvosod nem mondta?
2017. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Húgomnak második babájánal szintén vastag nyaki redőt mértek. Orrcsont ott is látható volt és minden más. Egészséges kisfia született végül. Nemsokára az óvodai ballagására megyek. :)
2017. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem először 3-at mértek, aztán meg 3,2-t. Elmentem egy fizetős uh-ra, ott mindjárt 1,8-at mértek...Azóta már 7 éves és egészséges.
2017. máj. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

2.8 volt ... aztán kombinált teszten minden rendben találtak.

Napokon belül meg is érkezik.

Menj nyugodtan a kombinált tesztre, nem nagy doolog. Remélem mindenrendben lesz.

Kitartást!

2017. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is most vagyok túl ezen két hete.

12+6 uh sztk-ban, 2,9 redő. Menjek kombináltra, 13+6-ig beleférek még.

Pesten Istenhegyibe nincs következő hétre időpont. Jó,akkor itt nálunk az egyetlen orvos,aki csinálja velük szerződésben. Nincs időpont de beszúrnak valahová.

Az sztk uh után 4 nappal mentem hozzá. Még egy uh,redő ugyanannyi,orrcsont van,de a baba aznap az sztk szerint 13+3 kellett volna lennie,ellenben a privát orvosnál kiderült,hogy 14+4. Így a kombinált kilőve.

Maradt a nifty,mivel csak a down,edwards,pataut és a nemét kértük,igy "csak" 139 ezer volt a 33ezres kombinált helyett... Kifizettük,mert beteg gyereket nem vállaltunk volna.

Azt mondták két hét az eredmény,hálistennek másfél hét alatt megjött,hogy negatív. A down is 1:22600 valamennyihez lett,a patau meg a legritkább,az 1:260000-hez kb.


Szóval nekem pokol volt az egész amíg eredményt kaptunk.

2017. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy baj van, lehet, hogy csak pontatlan a mérés, de túl nagy a kockázat ahhoz, hogy csak reménykedj benne. Illetőleg az, hogy másnál nem volt baj, nem jelenti, hogy nálad se lesz.


Ha még nem csináltattál kombinált tesztet, és még belefér (asszem a 13+6-ig lehet), akkor nagyon gyorsan kérd, bár az csak 90%-os. De mégis lehet támpont. Ez kb. 12000 Ft.

Ennél drágább a Prena és Nifty teszt, amik 99,9%-osak. Ingyenes az amniocentézis, aminek viszont 1% vetélési kockázata van, ez is 99,9%-os, a genetikai tanácsadáson ezt fogják javasolni.

2017. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Viszont olyat is lehet kérni, hogy csak a down-ra kéred a niftyt, és az csak 75 ezer. Végülis ez a leggyakoribb, a másik kettő eszedbe nem jutna, elég ritka, hisz a vastag nyaki redő miatt mindenki a downra gondol.Én is ezt fogom csak kérni, így kibírható az ára.
2017. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nifty-ből nincs választási lehetőség. A Prena teszt alap kerül 75 ezerbe (csak Down)
2017. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk kombinált teszten lett 2,9 a nyakiredő és közepes kockázat lett downra 1:570 hez. Minden más jó volt.

Az orvosunk javaslatára megcsináltuk a prenatest alapot (75.000 Ft) 10 nap alatt lett eredmény. Nem kívánom senkinek azt a 10 napot. Szerencsére semmi baja a babának és bonúszban megtudtuk,hogy 100 % kislány. :)

Én mindenképp javaslom. 22 hkm.

2017. máj. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!