Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti honnan tudtátok azt, hogy...

Ti honnan tudtátok azt, hogy a baba megmozdult?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne, hogy a védőnő megkért h figyeljem a pici mozgását és írjak dátumot, már egy jó ideje érzem, de nem tudom mit csináljak, mert néha fel vagyok puffadva és azt is érezni szoktam, szóval néha nem tudom ő e.. most vagyok 17 hetes és már 18 hét után mehetek vissza, hogy na mi volt felírtam e a mozgást! -_- Honnan tudhatom azt a megmozdulást, nagyobbakat rúg mint eddig vagy miből? Valaki eltudná magyarázni. Köszi

2017. jún. 2. 12:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tegnap pl látványosan a hasam bal oldalához gyűrte be magát a pici, párom látta h ott púposodik a hasam.. akkor már irhatok dátumot.. első baba nem tudom h megy ez.
2017. jún. 2. 13:00
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy már a babát érzed, az is teljesen normális, ha csak 20 hetesen tudod egyértelműen azt mondani, hogy na ez egy mozdulat volt. :) Ne legyen benned "teljesítménykényszer" a védőnő miatt, hogy érezni "kell".


Nagy rúgás nem lesz még félidő környékén, remegésnek, vibrálásnak tudnám leírni az első magzatmozgást ilyesmire figyelj. Eleinte nehéz megkülönböztetni a bélmozgástól, főleg első terhességnél, de picit más azért. Majd hétről hétre egyértelműbb lesz.


De ami fontos, akkor sincs semmi, ha te három héttel később mered rámondani bármire, hogy magzatmozgás volt! Igazából semmi jelentősége, ne stresszelj rajta.


Én most harmadik terhességemben vagyok, 14 hetes múltam. Néha érzek valamit, "mintha" de nem mondom még rá, hogy na ez tuti baba volt, pedig van is benne tapasztalatom. Csak akkor fogom azt mondani, hogy igen, éreztem, ha már nem lesz kétségem afelől, hogy magzatmozgást éreztem. (Tudom, hogy más minden bélmozgásra ráfogja, hogy igen, ő már 10-12 hetesen érezte babát, én inkább csak a biztosra jelentem ki.)

2017. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, az hogy melyik oldalon fekszik a baba (hol púpos) az nem a magzatmozgás megfigyelése. :) Nyilván mozog kb. 8 hetes kora óta, itt az a kérdés, hogy te belülről érzed-e már.
2017. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ, türelmes leszek :)
2017. jún. 2. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként fura... 30. héttől szokták kérni, hogy figyelje az ember... sok kismama csak 20. hét után kezdi el érezni rendesen a babát... Fura a védőnőd. Tőlem aztán kérhette volna, hogy számoljam.... 24. héttől éreztem csak annyira, hogy megtudjam mondani mikor van fent vagy mikor alszik... XD


31hkm

2017. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 20 hetesen éreztem csak és napokig nem jöttem rá,hogy az már a kislányom. Azt hittem összeszedtem valami fertőzést,mert mindig a hólyagom "szúrkált" Aztán eszrevettem,hogy mindig háton fekve "szúrkálgat" a legjobban,ekkor esett le a tantusz 😂😂😂 Egyébként ha biztosan érzed már őt mozogni,mondj egy dátumot ès kész. Tőlem ilyet nem kértek,megkérdezte kb. a 21hèt után,érzek-e már magzatmozgást,mondtam,hogy igen. Onnantól mindig hallgatta a szívhangot,azt mondta addig nem szereti hallgatni míg nem érzik a terhesek a mozgást,mert nem biztos,hogy megtalálná (őskövület doplerrel).
2017. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első baba. Izgultam is, h vajon miből fogom tudni,de egyértelmű volt. 19-20.hét között éreztem először. Aztán pár napig csak este, de egy ideje napközben is érzem. Barack evés után nagyon mozgékony. 😂😁

Nekem a dokim kérte, h jegyezzem fel a dátumot, amikor először éreztem. :)

2017. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) még várok egy picit amíg nem vagyok benne 100% biztos. Én is meglepődtem mikor mondta h nézzem a mozgást :D legközelebb akkor a szívét is meghallgatná.
2017. jún. 3. 11:27
 9/11 anonim ***** válasza:
szia , hogy vagy? :D en is varom mozduljon meg :) a babam
2017. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia jól vagyok mostmár javában mozog a babám :D 19 hetesen már éreztem végre. Boldog babavárást. Biztos hamarosan megmozdul neked is :)
2017. aug. 29. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!