Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnőhöz mikor menjek?

Védőnőhöz mikor menjek?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok, mindenki azt mondta, nem kell oda rohanni, mert sok védőnő el is küld ha korán megy az ember. 9 hetesen már lehet?
2017. jún. 2. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 9 hetesen mentem. Nyugodtan menj te is. :) 20 hkm
2017. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amint megvan a leleted az igazolt, élő terhességről, már mehetsz.
2017. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

Lehetni lehet, kérdés, hogy mennyi értelme van az elején? Én nem mentem 15 hetes koromig. Először az orvos mondta, hogy ne loholjak, utána meg már nem jött úgy ki a lépés.


Tulajdonképpen nekem újat nem tudott mondani, én is tudtam mikor milyen vizsgálatra van szükség, meg az orvos is mindig mondta, a beutalóira se volt szükségem, mert magánlaborba mentem mindennel, ahova nem kellett a beutaló, az orvos meg felírta, hogy vérvételen miket nézessek.


Én úgy voltam vele, hogy a 12 héten múlik el igazán a vetélés para, addig tuti nem megyek (az orvosom is ezt mondta) aztán a 12-13 hét között megyek az első trimeszteri szűrésre (kombinált + más egyebek) aminek az eredményétől egyáltalán függött, hogy megtartjuk-e ugye.


Aztán összevártam a vérvétel, szűrések stb. eredményeit aztán komótosan elkezdtem utánanézni, hogy kihez tartozok, de egy héten két napot rendelt, de mikor nekem dolgom/programom volt én emiatt nem mondtam le a dolgot, közben volt ünnep is. Szóval nálam így lett belőle 15 hét. Ezelőtt én nem láttam semmi értelmét. Mondjuk ezután se. Mérlegem van itthon is. Persze biztos van, akinek tudott újat mondani, vagy haszna is volt, hát nekem nem, nem is értem mi bennük olyan nagy szám, mindig mondják, hogy a világon egyedülálló a magyar védőnői rendszer meg stb. Aztán mindenhol máshol is van külföldön "védő" csak más név alatt fut, és többnyire többet is csinálnak és tudnak, mint a mieink. Nem is bánom, hogy nem siettem túlzottan, annál kevesebbet kell menni hozzá és várni a semmire. Volt, amit még nekem kellett neki elmagyarázni...

2017. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Osszesen 1x voltam a 16. heten

Nekem mindent a doki intezet

Szules utan azonnal lemondtam a szolgalatott

Szerencsemre nekem meg lehetett :-D

2017. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

12. hétig menj.


Egy védőnő

2017. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi a jelentősége annak, hogy a 12. hétig menjen? Azon kívül, ha valaki sztk-ba akar menni, attól biztos kérik a kiskönyvet?


Most engem komolyan érdekel egy védőnő szempontjából, mert bár lenulláztak én akkor sem tartom továbbra sem fontosank, sőt nekem a nőgyógyászom ( a 25 éves tapasztalatával) mondta kifejezetten, hogy fel se keressem a 12. hétig, mert teljesen felesleges, bár ő amúgy sincs elragadtatva tőlük. Be utalót mindehova tud adni az orvos, ő pontosan tudja, hogy mit kell nézni, tudja értelmezni, ha van valami azzal a megfelelő helyre tovább tud küldeni. Az ajánlott szűrésekre is be tud utalni, ha nem a kórházira akar menni az ember, akkor is nyilván egy orvos eleve szakmai alapon megbízhatóbban tud orvost, intézményt ajánlani egy ilyen vizsgálatra, mint egy védőnő. Az eredményt megint csak tudja értékelni. A tizenkettedik hétig a vetélés esélye egyébként is nagy, vagy a 12 hetes vizsgálaton kijöhet eleve, hogy a babának olyan fejlődési rendellenessége van, ami akár az élettel is összeegyeztethetetlen amúgy is, szóval a szülők meg sem tartanák. Akkor mi értelme volt futni egy kört a védőnőnél is, meg beengedni rovancsolni a lakásba jól előre? Mert ekkor még tényleg semmit sem tesz hozzá az egészhez. A kockázat besorolást is megcsinálja az orvos...

2017. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!